SAMSUN APARTMAN GİRİŞİNDE, EŞİNİ BAŞINDAN VURDU: ‘BİR ANLIK SİNİRLE VURDUM, PİŞMANIM’ DEDİ

Samsun’da eşi 2 çocuk annesi Ayşe Cenikli’yi tabancayla vurarak öldüren, Bülent Cenikli’nin (44), ifadesi ortaya çıktı. Hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu belirlenen Cenikli, “Hakkımda daha önce de uzaklaşma kararı vardı, ancak ben eve sürekli girip çıkıyordum. Sabah apartmanda karşılaştık. Konuştuk eve girip üstteki bozmak istedim. İzin vermedi, aniden tartışmaya başladık. Bir anlık sinirle vurdum, pişmanım” dedi.

‘BAKLAVA BİLE AÇTIM’ DEMİŞTİ BANA’

Olayın etkisinden kurtulamayan mahalleli ise sokağa döküldü. Ayşe Cenikli’nin 2 gündür bayram temizliği yaptığını ve korkudan kapısının kilidini bile değiştirdiğini anlatan komşuları, çok üzgün olduklarını ve Bülent Cenikli’nin en ağır cezayı almasını istedi. Canikli’nin komşusu Asuman Yüksel, “Eşinin en ağır cezayı almasını istiyoruz. Arada kavga ediyorlardı, derdini öyle anlatmazdı. Sorarsan söylerdi, uzaklaştırması da varmış. mükemmel bir insandı, işe gidip geliyordu. Bayram temizliğini yaptı, ‘baklava bile açtım’ demişti bana. ‘Nereye dek yöneticilik edeceğim’ diyordu. mükemmel biriydi, 2 çocuğu besbelli kaldı” diye konuştu.

‘EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUZ’

Bu olayların son bulmasını temenni eden Ferhan Eroğlu, “Kime güveneceğimizi şaşırdık. Kavgaları çok oluyordu, ara sıra uzaklaştırması oluyordu. Çocuklarını da görüyordu. Ben bu olayın ardından şok oldum, apartmana saklamış dediler. Bu olaylara susmamalıyız, artık kadın olmaktan korkuyorum. Sokakta gezmeye korkar olduk. En ağır cezayı almasını istiyoruz. bir kadındı, 2 çocuğu vardı. ‘Çocuklarımı göremiyordum’ demiş ama çocuklarını görüyordu. Fazla temiz bir kadındı, dün gece sabaha değin hiç durmadan evi temizledi. Daha Sonra balkonda uzun süre oturdu, çok düşünceliydi” ifadelerini kullandı.

‘UYURKEN BENİ ÖLDÜRECEK DİYE AKLIM GİDİYOR’ DERDİ’

Her gün ağız dalaşı ettiklerini anlatan Hatice Bektaşoğlu ise şöyle konuştu:

“Sokaklar inliyordu. O nedenle 2 haftada 1 uzaklaşma alıyordu fakat adam eve girip çıkıyordu. Hatta dün akşam evinin kapısının kilidini değiştirdi. Sahurda gelmiş, apartmanda saklanmış kadını ise sırası gelmişken öldürdü. Gözümüzün önünde öldü, ‘çocukları göremiyordum’ demiş. Çocukları görüyordu, yalan konuşuyor. Çalışmasına da karşıydı, kıskanıyordu. Allah ıslah etsin. Ayşe, eşinden fazla korkuyordu. ‘Gece uyurken beni öldürecek diye aklım gidiyor’ derdi. Ayşe, 15 gün annesinde kaldı. Sonra geldi, kapısının kilidini değiştirdi. 17 yaşındaki çocuğunun kucağında öldü” dedi.

‘KORKUDAN HER ZAMAN ANNESİNDE KALIYORDU’

Ayşe Cenikli’nin capcanlı biri olduğunu açıklayan Zeliha Sak, “Biz onla gezilere giderdik. Ortamın neşesiydi lakin her zaman bu korkuları vardı, kocasından çekinirdi. Adam ruh hastasıydı, bir gün ‘hadi gezmeye gidin’ derdi. Sonra fikrinin değiştirirdi, kadının burnundan getirirdi. En son pazar günü görüştük, boşanmak istediğini, fakat daima barıştırdıklarını anlattı. Ayşe’mize eyvah oldu. Bundan Böyle bu son olsun, yapanın yanında kar kalmasın. Resmi Olarak sıramızı bekliyoruz. Dün korkudan kapısının kilidini bile değiştirmiş, zaten korkudan daima annesinde kalıyordu. 2 gündür temizlik yapıyordu, her şeyini yıkadı, astı” dedi.

SAMSUN APARTMAN GİRİŞİNDE, EŞİNİ BAŞINDAN VURDU: 'BİR ANLIK SİNİRLE VURDUM, PİŞMANIM' DEDİ
SAMSUN APARTMAN GİRİŞİNDE, EŞİNİ BAŞINDAN VURDU: 'BİR ANLIK SİNİRLE VURDUM, PİŞMANIM' DEDİ
SAMSUN APARTMAN GİRİŞİNDE, EŞİNİ BAŞINDAN VURDU: 'BİR ANLIK SİNİRLE VURDUM, PİŞMANIM' DEDİ
SAMSUN APARTMAN GİRİŞİNDE, EŞİNİ BAŞINDAN VURDU: 'BİR ANLIK SİNİRLE VURDUM, PİŞMANIM' DEDİBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir