Sakarya’dan kardeş büyük kasaba Şırnak’taki gereklilik sahiplerine yiyecek yardımı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kadar, kardeş büyük kasaba Şırnak’taki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere tır dolusu yiyecek malzemesi gönderildi.

Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen yolcu etme törenine, AK Parti milletvekilleri Kenan Sofuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Ulu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İl Müftüsü Hasan Başiş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Başkan Ulu, yaptığı konuşmada, destekleri için hayırseverlere teşekkür ederek, 1500 erzak kolisinin kardeş kent Şırnak’ta gereklilik sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

Ramazanın dayanışma ve paylaşma ayı olduğuna dikkati çeken Yüce, şunları kaydetti:

“Hayır sahiplerine böyle bir organizasyonun içerisinde yer aldıkları için şükranlarımı sunuyorum. Kardeş şehrimiz Şırnak’a 1500 gıda kolisinden oluşan 1 tır dolusu yardım malzemesini dualarla uğurluyoruz. Ramazan manevi ikliminde Sakarya’dan Şırnak’a gönül köprüleri kuruyor, tırla sadece gıda malzemelerini yok iyiliği, güzelliği, kardeşliği, dayanışmayı, paylaşmayı kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Rabbim yeryüzünün tamamında iyiliğin ve güzelliğin başat olması için uğraş edenlerin yardımcısı olsun.”

İl Müftüsü Başiş’in duasının ardındaki kardeşlik tırı Şırnak’a doğru yola çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir