Sakarya Valisi açıkladı: “Olgu sayısında Marmara’da en iyi durumdaki iliz”

Sakarya Valisi açıkladı: “Vaka sayısında Marmara’da en iyi durumdaki iliz”

Tedbirler en üstteki düzeye çıkarıldı, günlük olgu 500’ün altına düştü

Denetimler meyvelerini vermeye başladı, Sakarya’da ibre aşağı doğru döndü

SAKARYA – Korona virüs ile çaba zarfında Ramazan ayında alınan sıkı önlem ve tedbirler neticesinde Sakarya’da günlük vaka sayılarında azalma oldu. Sıkı tedbirlerin uygulandığı şehirde vaka sayısının 500’ün altına indiğini duyuran Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Bütün birimlere talimat verdim, bu şekilde sürerse bayramda önemli azalma olur. Günlük vakada 500’den düştük, Marmara’da en iyi durumdaki iliz” dedi.

Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı haftalık tehlike haritasında 100 bin kişide görülen olgu sayısında 404,55 olan Sakarya’da tedbirler üst düzeye çıkarıldı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne ast bütün birimlere, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatlerde sıkı kontrol talimatı verildi. Ramazan ayında kentin merkezi noktaları ilk olarak olmak üzere neredeyse her köşe başında uygulamalar gerçekleştiriliyor. İkametlerinin bulunduğu mahallenin dışarıda yakalanan ve izinsiz sokağa meydana çıkan vatandaşlar tek tek saptama edilerek cezai işlem uygulanıyor.

Sakarya günlük vakada 500’ün altına indi

Sakarya’da salgınla mücadelede son durumu değerlendiren Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, vaka meydana çıkan her evi karantinaya aldıklarını ve günlük vakanın 500’ün altına düştüğünü belirterek, “Sakarya’da ibre aşağıda dürüst döndü şükürler olsun. Şu lahza iyi gidiyoruz. Özellikle denetleme konusuna önemli önem verdik. Bütün birimlerimize direktifler verdim, Ramazan ayı boyunca ve sonrasında önemli denetleme yapacağız. Her olgu meydana çıkan evi karantinaya alma tedbirimizi sıkı bir şekilde uygulayacağız. Sakarya olarak şu an Marmara’da en iyi durumdaki il konumundayız. Dün günlük olgu sayısında 500’ün altına indik” dedi.

Tedbirlere sıkı şekilde uyalım

Uygulanan sıkı denetimlerle vakaların Ramazan Bayramı’nda azalmış olacağını öngördüklerini kaydeden Vali Kaldırım, “Tedbirler bu şekilde sürerse ve vatandaşlarımız tedbirlere hassasiyetle uyarsa ciddi düşüş olacaktır. Her Zaman birlikte tedbirlere sıkı sıkıya uyarsak Ramazan Bayramı’nda vakaları ciddi oranda düşürmüş oluruz. Vatandaşlarımıza her yerde dikkat yapalım, bu süreçte aile görüşmeleri, ev buluşmalarına, kalabalık iftarlara ara verelim. Ramazan’ı evimizde geçirelim, tedbirlere sıkı şekilde uyalım” diye konuştu.

Sakarya Valisi açıkladı: Vaka sayısında Marmara'da en iyi durumdaki iliz
Sakarya Valisi açıkladı: Vaka sayısında Marmara'da en iyi durumdaki iliz
Sakarya Valisi açıkladı: Vaka sayısında Marmara'da en iyi durumdaki iliz
Sakarya Valisi açıkladı: Vaka sayısında Marmara'da en iyi durumdaki ilizBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir