Protokolün birincil fidanları dikildi

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü’nün yeşil bir çevreye kavuşması için fidan dikim etkinlikleri düzenleyen Batman Üniversitesi, sosyal sorumluk çerçevesinde çocukların toprak ve doğa ile tanışması için çalışmalarını sürdürüyor.

Fidan dikim etkinliğinde konuşan Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, “Gelecek kuşaklarımıza yem yeşil bir kampüs adamak için her geçen gün yeni fidanlar dikiyoruz. 2008 yılından bu yana kampüs alanına 210 bin fidan diktik. Bugünde Ted Koleji ve 15 Temmuz Şehitleri İlköğretim Okulu öğrencileri ile fidan dikiyoruz. Katkılarından nedeniyle Ted Kolejine,15 Temmuz Şehitleri İlköğretim Okulu ve Batman Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.

Fidan dikim töreninden konuşan Batman Orman İşletme Müdürü Huriye Öztürk, “Batman’ın daha yeşil ve daha güzel bir şehre dönüşmesi için bizde elimizden geleni yapıyoruz. Batman Üniversitesi’nin fidan dikim alanlarını yeni inceleme fırsatı buldum. Epeyce başarılı çalışmalara imza atmışlar. Meslekten biri olarak fidan büyütmenin zorluklarını haberdar olan biri olarak onları tebrik ediyorum. Önümüzdeki fidan dikim döneminde Batman Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz protokol çerçevesinde desteğimizi daha da artıracağız.” dedi.

Fidan dikim etkinliği sonrasında Batman Üniversitesi ile Batman Orman İşletme Müdürlüğü arasında düzenlenen protokol Batman Üniversitesi Rektör Muavin Prof. Dr. Necmettin Sezgin ile Batman Orman İşletme Müdürü Huriye Öztürk kadar imzalandı.

Protokolün ilk fidanları dikildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir