Prens William ve eşi, Türk firmaya teşekkür mektubu gönderdi

Honaz ilçesi Kocabaş Mahallesi’nde etkinlik belirten misket fabrikasının genel müdürü Celil Kılınç, İngiltere’de 2000 yılından bu yanlamasına doğal taş tedarikine yönelik şirketleri bulunduğunu söyledi. Denizli’deki fabrikanın da 2012’de faaliyete geçtiğini ve burada özel müşterilere karşın imal yaptıklarını aktaran Kılınç, bu özel müşteriler arasında Britanya kraliyet ailesinin üyelerinin de bulunduğunu ifade etti.

“ISLAK MEKANLARDA KULLANILDI”

Anmer Hall’daki kendilerine atama edilen kır evinde yaşamış Prens William ile eşi Kate Middleton’un ikametlerinde yaptıkları tadilat için Denizli travertenini seçtiğini dile getiren Kılıç, “Çift evin içinde yaptıkları renovasyon projesi için Denizli’de çıkartılan, Türkiye’de üretilen, şirketimizin İngiltere’de dağıtımını yaptığı traverteni beğendi. Evin çeşitli yerlerinde ve özellikle banyo ve tuvalet gibi nemli mekanlarda kullanıldı.” dedi.

“TEŞEKKÜR MEKTUBU BEKLEMİYORDUK”

Böyle tarihi bir mekanın renovasyonunda Denizli’den çıkarılan taşlarının kullanılıyor olmasının kendilerine gurur verdiğini aktaran Kılınç, şunları kaydetti:

“Dük ve Düşes’in koskocoman alçakgönüllü ve terbiye gösterip, bize teşekkür mektubu yollamaları, bizi hem mutlu etti. Daha önce de bu tür tarihi mekanlara malzemeler sağlamıştık. Fakat teşekkür mektubu alacağımızı hiç düşünmemiştik. Mektup ismen bu meslek ile ilgilenen İngiltere’deki genel müdürümüzün şahsında şirketimize yollandı. Prens William ve Prenses Kate’e bu hareketlerinden nedeniyle biz de fazla müteşekkiriz.”

Prens William ve eşi, Türk firmaya teşekkür mektubu gönderdiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir