Plaj voleybolunda Tokyo Olimpiyatları için Avrupa elemeleri ikinci turu İzmir’de yapılacak

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), plaj voleybolunda Tokyo Olimpiyatlarına katılacak takımların belirleneceği kıta elemelerinin ikinci turunu İzmir’de düzenleyecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya tarafından olimpiyatlara katılacak ülkelerin belirleneceği CEV Continental Kupası’nın ikinci tur organizasyonu 6-9 Mayıs tarihlerinde İnciraltı Spor Tesisleri’nde yapılacak.

CEV Continental Kupası’nda kadınlarda Türkiye, Sırbistan, Slovenya, Polonya, Yunanistan, Finlandiya, Çekya ve Belarus, erkeklerde ise Türkiye, Slovenya, Litvanya, İtalya, Macaristan, Letonya, Estonya ve İngiltere çaba edecek. Toplam 64 sporcunun yer alacağı kupada gruplarını ilk beşte tamamlayan ülkeler, final biletini alacak. Final maçları, haziran ayında Hollanda’da yapılacak.

“İzmir’in bilinirliği daha da artacak”

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, İzmir’in plaj voleybolunda Balkan ve Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası’nın peşinde Continental Kupası ile adını duyurmaya devam ettiğini bildirdi.

Orhunbilge, “Avrupa’nın elit plaj voleybolcularını davetli edeceğimiz için mutluyuz. Önümüzdeki dönemlerde plaj sporlarına artı ayrımcılık yapacağız. Uluslararası turnuvalarla İzmir’in bilinirliği daha da artacak.” ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ersan Odaman ise bu organizasyonla voleybolcular için Tokyo yolunun İzmir’den geçeceğini, kentin temmuz ayında da 20 Yaş Altı Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonasına ev sahipliği yapacağını, destekleri sebebiyle Türkiye Voleybol Federasyonuna teşekkür ettiklerini belirtti.

Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden Sorumluluk Sahibi Asbaşkanı Ahmet Göksu da İzmir’in üç önemli şampiyonaya ev sahipliğiyle başarısını kanıtladığını, gelecekte kentin daha büyük organizasyonlara imza atacağını ifade etti.

Plaj Voleybolu Bayan Milli Takımı Antrenörü Sakıp Kıralı, dinç rakiplerle karşılayacaklarını ama iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirtirken Erkek Ulusal Ekip Antrenörü Adem Mert de Yunanistan’daki birincil etabı geçtiklerini, İzmir’de ev sahibi olmanın avantajıyla finale gideceklerine inandıklarını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir