Pitbull saldırısına uğrayan minik Bahar sağlığına kavuştu

Anneannesiyle birlikte Ocak ayında markete gittiği sırada bir pitbullun saldırısına uğrayan 2,5 yaşındaki Bahar Dağaşan’a psikolojik destek sağlandı. 3 ay süren psikolojik takviye sonrasında ufak Bahar, yaşadığı travmayı atlatarak ayrıntılarıyla sağlığına kavuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Ocak 2021 tarihinde anneannesiyle birlikte markete gittiği sırada başıboş bir pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 2,5 yaşındaki Bahar Dağaşan’a psikolojik takviye sağladı.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Genel Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin’in olaydan sonra sosyal medya hesapları üzerinden pitbull saldırısına uğrayan Bahar Dağaşan’a uzman psikolog tarafından haftalık yardım terapisi verileceğini açıkladı. BENLIK Genel Müdürlüğü’ne bağlı Psiko-Teknik Merkezi minik Bahar’ın sağlığına kavuşması için uzman bir psikolog görevlendirdi.

Minik bahar travmayı atlattı

Hastaneye kaldırılan 2,5 yaşındaki Bahar’ın sağ bacağında derin diş izleri, adale yırtılması, doku zedelenmesi ve vücudunun dağıtılmış yerlerinde de yaralar tespit edildi.

Bacağındaki adale yırtılması sebebiyle ameliyat edilip hastaneden taburcu olduktan daha sonra devreye giren Büyükşehir Belediyesi, küçük Bahar’a psikolojik yardım vermeye başladı.

3 aylık süreç sonrasında sağlığına her tarafta kavuşan Bahar Dağaşan’ı ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, “Pitbull saldırısına maruz kalan Bahar kızımız hastaneden taburcu olduktan daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talebi doğrultusunda psikoloğumuz ile birlikte aileyi ziyaret ederek haftalık terapilerle kızımız ve aileye psikolojik destek sağlamıştık. Geçtiğimiz hafta psikoloğumuz müjdeli haberi vererek, çalışmalarda sona geldiğini ve her şeyin yolunda olduğunu söyledi. Biz de bugün aileyi bitmiş ziyaret ederek Bahar kızımızı yanaklarından öpmek istedik. Ona sağlıklı bir istikbal diliyoruz” dedi.

Baba Dağaşan’dan Başkan Yavaş’a teşekkür

Baba Ümit Dağaşan, kızının uğradığı pitbull saldırısından sonradan Büyükşehir Belediyesi göre bahşedilen desteğin kendileri için anlamlı olduğunu belirterek düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Bahar’ın ve bizlerin yaşadığı travma çok büyüktü. Bu konuyla ilgili olarak bizim hastaneden taburcu olmamızdan daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız sağ olsun bizimle ilgilendi. Olaydan daha sonra haftalık olarak Bahar ve bizle görüşerek psikolojik yardım almamızı sağladı. Biz de bunu koskocoman bir gönül rahatlığıyla kabul ettik. 3 ay aralıksız görüşmeler sonucunda Bahar bundan böyle iyi. Biz de iyiyiz, atlattık. Bu kötü günümüzde yanımızda olan Sayın başkanımıza ve ekibine teşekkür ederiz.”

BENLIK Genel Müdürlüğü Psiko-Teknik Merkezi psikoloğu Büşra Turan da, “Yaşanan olaydan sonra Bahar’ın süreci dinç şekilde devam ettirebilmesi için çocukların duygu zihin ve davranışlarına ışık tutan oyun terapisine başladık ve olumlu ilerlemeler kaydettik. Biz bundan sonraki süreçte de Bahar’a destek olmaya hazırız” diye konuştu. – ANKARA

Pitbull saldırısına uğrayan minik Bahar sağlığına kavuştu
Pitbull saldırısına uğrayan minik Bahar sağlığına kavuştu



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir