Pınar Gültekin cinayeti davası 12 Temmuz’a ertelendi

Muğla’nın Menteşe ilçesinde 16 Temmuz 2020’de vahşice öldürülen Pınar Gültekin ile ilgili davanın duruşması 12 Temmuz’a ertelendi. Mahkeme önceki duruşmalar gibi yine gergin bir ortamda geçti.

Muğla 3’üncü Ağır Canice Mahkemesinde görülen mahkeme, sanık Cemal Metin Avcı’nın tutukluluk halinin devamına karar verilerek 12 Temmuz’a ertelendi. Gergin bir ortamda geçen duruşma sonrası Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir ve baba Sıddık Gültekin izah etme yaptı. Avukat Epözdemir, duruşmanın 12 Temmuz’a ertelendiğini ve sanık Cemal Metin Avcı’nın tutukluluk halinin devamına karar verildiğini belirterek, “Bugün biz yine mahkemede müvekkil ailenin talepleri doğrultusunda reddi hakim talebimizi yineledik. Çünkü bize göre ne eyvah fakat suçlama yasal zeminde gitmiyor. Burada adaletin tecellisi, bedensel gerçeğin ortaya çıkması için başından beri mucizevi çaba sarf ediyoruz. Bu cinayetin tek başına işlenemeyeceğini söylüyoruz, başkaca faillerin olduğunu söylüyoruz. Ama mahkeme her nasılsa ABD’ye bir müzekkere yazıyor. Bu müzekkere de ilginç bir şekilde Pınar Gültekin’in geçmiş 2 takvim telefonundaki video, gösterme ve fotoğrafları istiyor. Android şifresini istiyor. Yani maktuleye ait telefon görüntülerini istiyor. Tabiri caizse Anayasa’nın 20’nci maddesindeki özel hayatın gizliliğini ihlal ediyor. Tabiri caizse burada yargılanan benzeri Cemal Metin Avcı değilmiş de Pınar Gültekin’miş gibi bir algılama oluşturulmaya çalışılıyor. Artık geldiğimiz noktada biz isyan etme noktasına geldik ve reddi baskın talebimizi yeniledik. Dedik oysa burada hileli kışkırtma iddiası bir bıçak. Ortada bir bıçak değil. Adli tıp raporunda bıçak kesisi de değil. Düşünün suçlama o kadar bir noktaya geldi ancak, dosyanın sanığı mağdur, dosyanın mağduru davalı konumuna gelecek. Bu hukuken kabul edilemez. Mahkeme salonunda da söyledim. Bu saatten sonradan iyi almak kolaydır, kuvvet olan adaletli olmaktır. ‘Bu saatten sonra dosyaya yapacağınız en büyük katkı çekilmektir ve reddi hakim istiyoruz. Lütfen bu yargılamadan çekilin. Müvekkillerim nezdinde bundan daha sonra vereceğiniz kararın saygınlığı meşruiyeti tartışılır ayla gelir. Verilecek hiçbir karar müvekkillerimi memnun etme etmeyecek, millet vicdanını rahatsız edecek. Hak duygusu bakımından da muhteşem bir tatminsizlik ortaya koyacak’ dedim. Buna rağmen reddi egemen taleplerimiz reddediliyor” dedi.

Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin ise, “Ben burada acemi bir Türk filmi gibi bir sahne gördüm. Avcı ailesi bir süreklilik yazmış. Muğla 3’üncü Ağırda amatörce oynuyor. Bizi de figüran olarak oynatıyorlar. Ben reddi dominant istedim. Üçüncü duruşmadır, reddi hakim taleplerimiz kabul edilmiyor. Bu bizi fazla yaralıyor. Bu yüzden reddi başat talebimiz kabul edilsin” diye konuştu. – MUĞLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir