Park Bahçeler Daire Başkanlığı, DAP ile müşterek proje yapacak

Yapılacak çalışma ile birlikte Fidan Imal Merkezinde 1000 m2’lik bölge tesis içerisinde üretilmiş olacak.

Park Bahçeler Daire Başkanlığı, bünyesinde yer alan 300 dönümlük bölge üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesinin faaliyete başladığı Fidan Imal Merkezi içerisinde yapılacak olan 1000 m2’lik tesisin çalışmalarına başlayan ekipler, merkezde ihtiyaçları karşılayacak alanları oluşturacak. DAP ile yapılacak olan müşterek proje kapsamında; 600 m2 kapalı alan içerisinde tüpleme, saksılama ve toprak gizleme alanı yer alacak. Merkezde keza 250 m2 ambar ve cihaz ekipman deposu, 225 m2 işçi barınma alanı ve sosyal tesislerin yanı sıra traktör, dikim ve ekip işlerinde kullanılacak ekipmanlar, sulandırma sistemi ve alanın parselasyonu yapılacak.

DAP ile yapılacak olan proje hakkında bilgiler veren Park Bahçeler Daire Başkanı Berkan Samanlıoğlu, “Fidan Üretim Merkezimizin olduğu alanda DAP’tan kredi kullandık. DAP 1 milyon 500 bin TL katma değerinde sağlayacak. Bölge içerisinde 1000 m2’lik kapalı bölge yapılacak. İşçilerimizin barınma alanı, replika alanı, yollar, sulandırma tesisatları vb. işler için katma değer olacak” dedi.

FİDAN ÜRETİM MERKEZİ MALATYA’YA KATMA DEĞERINDE KATACAK

Fidan Imal Merkezinde yapılacak çalışmaların Malatya’ya kayda değer bir katma değerinde sağlayacağını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “DAP ile birlikte ortak yapılan proje kapsamı içerisinde 300 dekarlık alan içerisinde bir tasarlama yapılmış. Bu tasarlama çerçevesi içerisinde alanda sosyal tesislerin yanında parselasyonda belirtildiği üzere dikme alanları, dikime hazır alanlardan çim alanlarına, sera alanlarına çatallı bitki, gül çiçek gibi her türlü sistemin nasıl ve ne şekilde yapılacağı noktasında gerekli tasarlama yapılmış. Bu planlamanın maliyet analizinin değer biçme sonucu DAP ile birlikte müşterek proje yapılarak DAP yapılan çalışmalara paydaş olarak gücenmiş durumda. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığımızın DAP ile yapmış olduğu çalışmalarda hakikaten önemli bir mesafe kat edilmiş. DAP ile birlikte alanın sosyal donatılarıyla, havuzuyla, yeni bitkilerin çoğaltılması ve Malatya’nın ihtiyaç duyacağı ağaç, bitki, çiçek vb. ihtiyaçlarında bölge içerisinde yetiştirilmesi ve karşılanması Malatya’ya manâlı bir katma değer sağlayacaktır. Bu anlamda bizlere paydaş olma noktasında mücadele belirten DAP İdaresi Başkanlığına, Park Bahçeler Daire Başkanlığımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Park Bahçeler Daire Başkanlığı, DAP ile ortak proje yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir