Pandemiyi fırsata çevirdi, kendi işini kurdu

Pandemiyi fırsata çevirdi, kendi işini kurdu

ORDU – Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşamış 50 yaşındaki Serpil Minik, korona virüs başladığı günden itibaren evinin bir köşesinde başladığı el işlemeleri tamamen kendi işini kurdu.

Kaledere Mahallesi’nde yaşayan 50 yaşındaki ev hanımı Serpil Ufak, salgın sonrası evinde başladığı el yapımı işlemeleri geliştirerek penye ipinden sepet yapmaya başladı. Çocuklarının ve eşinin de desteğini bölge 2 çocuk annesi Serpil Ufak, şimdilerde ise el sanatını öğrenerek; komşularına, akrabalarına ve şehir dışından gelen siparişlerini yetiştiremiyor.

“Hobi olarak başladım, acilen sipariş alıyorum”

Hobi olarak başladığı el sanatını sonrası çevresinden dağıtılmış siparişler aldığını açıklayan Serpil Minik, “Bu işe başlama amacım anlamsız vakitlerimi değer biçmek, evime küçük de olsa maddi olarak katkıda bulunmaktı. Küçüklüğümden beri el işlerine yatkınlığım vardı ve birincil ilk olarak hobi olarak yapıyordum. İlgilenmeyi fazla sevdiğim için internette gördüğümde dikkatimi çekti ve yeni bir şeyleri denemeye başladım. Sosyal medyadan bu sepetlerin yapılış videolarını izleyerek kendimi geliştirdim. Ördüğüm sitiller ile daha öbür şeyler de yapmaya başladım. Çanta, kadeh altlığı, terlik, paspas, nihale, sepet, supla gibi öbür örgüler yapıyorum. Gelin ve güvey sepetim en fazla satılan ürünlerim aralarında yer aldı. İlk başlarda yaptıklarımı yakınlarıma hediye ediyordum. Zamanla cümbür cemaat yaptıklarımı fazla beğendi ve etrafımdan siparişler almaya başladım. Siparişlerim kişilere ulaştıkça çok hoş geri dönüşler aldım. Pandemi döneminde sürekli evde kaldığımız için siparişlerim arttı ve fazla artı yapıp satmaya başladım. Bilhassa Samsun, İstanbul ve Ordu’ya siparişler gönderdim. Arkadaşlarımın isteklerine tarafından ürünlerin rengi, boyutu, şekli değişebiliyor. Her istenilen modelleri artık yapabiliyorum” dedi.

Pandemiyi fırsata çevirdi, kendi işini kurdu
Pandemiyi fırsata çevirdi, kendi işini kurdu
Pandemiyi fırsata çevirdi, kendi işini kurdu
Pandemiyi fırsata çevirdi, kendi işini kurduBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir