Palu ailesinin damadı Tuncer Ustael hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 2008 yılında Meryem Tahnal ve küçük kızı Melike Tahnal’ın kaybolması ile ilgili takipsizlik kararıyla kapatılan dosyanın baştan açılmasıyla 6 kişilik Palu ailesi 2019 yılında tutuklanmıştı. Yargılandıkları mahkemece verilen kararın bozulmasının arkasından 2020 yılında Sakarya Bölge Mahkemesi 1. Ağır Canice Dairesi tarafından sanıkların tek avukat göre savunulmasının usule tutarsız olduğu belirtilerek, sanıklar bitmiş dominant karşısına çıkmıştı. Kararın bozulmasının peşinde 3. kez sanıkların yargılanmasına devam edildi. Kocaeli 7. Ağır Cinayet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutsak sanıklar Tuncer Ustael, İsa Palu ve tutuksuz sanıklar Havva Palu ve Fatih Palu katılırken, diğer esir sanıklardan Ayşe Palu ve Emine Ustael duruşmaya katılamadı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTENDİ

Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, davalı Tuncer Ustael’in Meryem Tahnal’ı ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek ve üstteki soy ya da alt soydan birine ya da benzer ya da kardeşe karşı kasıtlı olarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ suçundan 4 yıldan 14 yıla dek, ‘banka ya da kredi kartlarının kötüye kullanılması’ suçundan ise 3 yıldan 6 yıla değin hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

Palu ailesinin damadı Tuncer Ustael hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Aynı zamanda savcı mütalaasında, diğer sanıkların da ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ ve ‘kasıtlı olarak adam öldürmeye takviye etme’ suçundan parça başına ayrı ayrı 16 ila 23 yıl 6 aya kadar hapis cezası verilmesini istedi. O dönemde Fatih Palu’nun yaşı küçük olması nedeniyle suçunda indirim yapılmasına mütalaa verildi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Son sözleri sorulan sanıklar suçsuz olduklarını açıklama ederek, terhis ve beraatlerini istek etti. Duruşma heyeti, sanık avukatlarının mütalaaya zaman istek etmeleri üzerine duruşmayı erteledi.

Palu ailesinin damadı Tuncer Ustael hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir