Otogarda bilet satmak sistemleri kilitlendi, İstanbul’dan göç başladı

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19: 00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05: 00’e dek bütün kapanma kararı alındığını duyurdu. Açıklamanın gerisinde çok sayıda kişi otogara akın etti. Yasaklanmış başlamadan memleketlerine gitmek isteyenler, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda yoğunluk oluşturdu. Otobüs firmaları ise bilet satmak sistemlerinin kilitlendiğini belirtti.

Tam kapanma kararı sonrası İstanbul'dan kaçış başladı! Biletler tükendi, sistem kilitlendi

‘”KAÇIŞ BAŞLADI, BİLETLER TÜKENDİ”

Otobüs firması yetkilisi Salim Tay, “Burası hareketli sabahleyin beri. Önceki zamanlara tarafından banal bir hareketli. Bayram havası gibi. Karar çıktı halk müziği kaçmaya başladı” diye konuştu.

11 yıldır özel bir firmada otobüs şoförlüğü yapan Taner Ergin ise, “Birçok zaten internet üzerinden alıyor biletlerini. Dün akşam kararın gerisinde otogar bu halde görüyorsunuz kalabalığı. Herkes bilet arıyor. Çoğu firmalarda zaten yer kalmadı. Tükendi biletler. Site kitlendi. Kaçış başladı diyelim” dedi.

Tam kapanma kararı sonrası İstanbul'dan kaçış başladı! Biletler tükendi, sistem kilitlendi

“DÜN AKŞAM AÇIKLANDI, ANINDA BİLETİ ALDIK”

Otogara gelenler ise dün akşam açıklanan kararın hemen ardından bilet aldığını söylerken, bazıları ise ileri tarihli biletlerini öne çektiğini belirtti. Yoğunluktan bilet bulamayanlar “Gidemeyeceğiz galiba, burada kaldık” derken, otobüs işyeri yetkilileri ise bu sabahtan otogarda hemen hemen ‘bayram yoğunluğu’ oluştuğunu ifade etti. Manisa’ya bilet alan İsmail Tosun, ‘Yasaklar gelince dün akşam, gitmeye karar verdim. Zoraki memlekete gideceğiz. Kaçıyoruz çocuklara, torunlara. Bayram sonuna kadar da yasak sürecek. Mecburen gidiyoruz. Dün akşam açıklandı, telefonla rezervasyon yaptırmıştım aninda gittim bileti aldım. Yoksa kalacaktık burada” şeklinde konuştu.

Tam kapanma kararı sonrası İstanbul'dan kaçış başladı! Biletler tükendi, sistem kilitlendi

“BİLET KALMAMIŞ, BU GİDİŞLE BURADA KALACAĞIZ”

Memleketi Iğdır’a gitmek için bilet bulamadığını söyleyen Musa Ekici, “Yoğunluktan site kitlenmiş. Gidemedik biz. Şu lahza bilet yok. Bilmiyorum nasıl olacak. Bu gidişle burada kalacağız” ifadesini kullandı. Bir başka gezgin ise, ‘Zaten gidecektim fakat biraz daha hızlandırdık. Akşam açıklandıktan sonra kararımı derhal değiştirdim aninda yola çıktım zaten. Mecburuz kapanma koşul. Daha iyi oldu böyle” biçiminde konuştu.

Tam kapanma kararı sonrası İstanbullu soluğu otogarda aldı! Bilet sistemleri kilitlendi

İçişleri Bakanlığı’ndan yeni genelge! İşte madde madde 17 günlük bütün kapanma tedbirleriBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir