Osmangazi’nin iftar yemekleri 5 yıldızlı otellerle yarışıyor

Ramazan ayı baştan başa 100 bini aşkın sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirecek olan Osmangazi Belediyesi’nin mutfağından meydana çıkan iftar yemekleri beş yıldızlı otelleri aratmıyor.

Her gün garnitürü ile birlikte 4 çeşit yemek yemek hijyenik ortamda sanatçı aşçılar tarafından benzer itina ve lezzetle hazırlanıyor.Bereket ve hayırda yarış, başlangıçta Somuncu Baba Gönül Fırını’nda başlıyor. Takriben 10 bin somun ekmek buharı üstünde tüterken hanelere ulaştırılıyor.

Ardından Soğanlı Kültür Merkezi’nde son derece hijyenikbir ortamda usta aşçılar liderliğindeonlarca personelin tatlı heyecanı başlıyor. Protein, tuz, yağ oranları hesaplanan özenle seçilen malzemeler, tat yolculuğuna çıkıyor.

Usta ellerde hazırlanan farklı lezzetlerin son durağı ise 18.00-19.00 saatleri arasında Elmasbahçeler Otoparkı, Soğanlı Kültür Merkezi, Eskici Mehmet Dede Aşevi, Somuncu Baba Evi ile Sakarya Kimsesizler Aşocağı oluyor. İhtiyaç sahipleri iftarlıkları sıcaklıklarını koruyan ve taşınması basit özel paketlerde teslim alıyor.

“Sofralar ayrı, gönüller bir”

Osmangazi Belediye Başkan Mustafa Dündar, ramazan ayı her tarafında yaklaşık371bini aşkın sıcak yemek paketi, erzak paketi ileSomuncu Baba ekmeğinin vatandaşlarlabuluşacağını belirterek, ayrıca koronavirüse yakalanan,yaşlı ve bakıma muhtaç, engelli vatandaşlardan gelen talebe göre evlere sıcak yemek dağıtımının da sürdüğünü söyledi.Başkan Dündar,”Yüzyıllardan beri atalarımızdan devraldığımız yardımlaşma geleneğimizi, kültürümüze ve inancımıza yakışır şekilde sürdürmeye çalışıyoruz. Soframızdan bolluk, hanemizden refah ve sağlık durumu eksik olmasın. Allah, oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin, hayırlı ramazanlar” diye konuştu. – BURSA

Osmangazi'nin iftar yemekleri 5 yıldızlı otellerle yarışıyor
Osmangazi'nin iftar yemekleri 5 yıldızlı otellerle yarışıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir