Ordulu ‘Robinson Crusoe’un evi yandı

ORDU’nun Perşembe ilçesinde, hayvan ve doğa sevgisiyle masal kahramanı Robinson Crusoe’a benzetilen Fahrettin Özdemir’in (92), evinde yangın çıktı. 1 köpeğin öldüğü, evin kullanılmaz ülkü geldiği yangında Özdemir de dumandan etkilendi. Hastanedeki tedavisinin peşinde taburcu olan ve oğluna ait evde kalmaya başlayan Özdemir, her gün küle dönen evine gidip, hayvanlarıyla ilgileniyor, yanan malzemelerini onarmaya çalışıyor.

Perşembe ilçesine tabi Efirli Mahallesi’nde yalnız yaşamış Fahrettin Özdemir, 1964 yılında satın aldığı 4 dönüm arazinin 2 dönümünü hayvanlarına ayırdı, kalan arsaya da meyve fidanları dikti. Arazisinde köpek, hindi, kaz, ördek, keçi, güvercin, tavşan, horoz ve tavuk gibi hayvanları besleyen Özdemir, emekli maaşını hayvanları için harcamaya başladı. İngiliz yazar Daniel Defoe’nun ünlü roman kahramanı Robinson Crusoe’a benzetilen ve hayvan sevgisi ile misal olan Özdemir, 57 yıldır keza hayvanlarına keza de bahçesindeki ağaç ve bitkilere gözü gibi bakıyor.

Özdemir’in evinde, önceki gece bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yükselen dumanı görenlerin ihbarıyla mahalleye itfaiye ekipleri sevk edildi. Jandarma, durum yerinde güvenlik önlemleri aldı. İtfaiye ekiplerince yapılan çalışmayla yangın kısa sürede söndürülürken, ev kullanılmaz hale geldi. Dumandan etkilendiği belirlenen Fahrettin Özdemir, hastaneye kaldırıldı. Özdemir tedavisinin arkasından taburcu edilirken, yangında 1 köpeğinin öldüğü öğrenildi.’KENDİMİ DIŞARIYA ZOR ATTIM’Yaşadığı o anları anlatan Özdemir, “Ocağa yemek yemek koymuştum, sonra da uykuya dalmışım. Bir sesler duymaya başladım fakat kasırga var sandım, uyumaya devam ettim. bir anda alevlerle karşılaştım, kendimi haricen güç attım” dedi.

Oğluna ait evde kalmaya başlayan Özdemir, sabahleyin erken saatlerde küle dönen evine gidip önce hayvanlarıyla ilgileniyor gerisinde da yanan malzemelerini onarmaya çalışıyor.

Ordulu 'Robinson Crusoe'un evi yandı
Ordulu 'Robinson Crusoe'un evi yandı
Ordulu 'Robinson Crusoe'un evi yandı
Ordulu 'Robinson Crusoe'un evi yandı
Ordulu 'Robinson Crusoe'un evi yandı
Ordulu 'Robinson Crusoe'un evi yandı
Ordulu 'Robinson Crusoe'un evi yandı
Ordulu 'Robinson Crusoe'un evi yandıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir