Ordu’da engelli vatandaşların tekerlekli ve akülü vasıta sevinci

Ordu’da akülü ve tekerlekli sandalye için talepte bulunan 3 engelli vatandaşın ricası Büyükşehir Belediyesi göre karşılandı.

Fatsa, Çatalpınar ve Perşembe ilçelerinde yaşayan üç engelli, günlük ihtiyaçlarını daha basit gerçekleştirebilmek için Büyükşehir Belediyesinden akülü ve tekerlekli sandalye talebinde bulundu. Bunun üstüne belediye, kısa sürede tedarik ettiği sandalyeleri, engelli vatandaşlarla buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 engelli vatandaşın akülü ve tekerlekli sandalye taleplerinin yerine getirildiğini söyledi.

Gelen talebe düşüncesiz kalamayacaklarını açıklayan Bilkay, şunları kaydetti:

“Bize gelen bu talebi alır almaz ekiplerimiz harekete geçti. Temin edilen akülü ve tekerlekli sandalyeler engelli vatandaşlarımızın evlerine kadar götürülerek teslim edildi. Onların ihtiyaçlarının karşılanmış olmasından dolayı duydukları memnun etme bizleri çalışmalarımızda daha zinde kılıyor. Onların yüzlerinin gülmesi bizlere yetiyor. Bizim amacımız engelli vatandaşlarımızı evlerinden dışında tutmak ve hayata katmak. Büyükşehir Belediyesi olarak bugün olduğu gibi bundan daha sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir