Öğrenciler evlerini atölyeye çevirdi

Bütün dünyayı etkisi altına bölge salgın döneminde öğrencileri ile sürekli iletişimde olan özel eğitim Yiyecek İçecek Hizmetleri öğretmenleri EVDEKİ ATÖLYEM e-TWİNNİNG projesi ile takdir topladı.

Lise düzeyi özel eğitim öğrencilerinin; temel jurnal hayat becerilerini geliştirmek nedeniyle kendi kendilerine aile ve hoca yönlendirmeleri ile seviyelerine yerinde sanal ortamda yemek yapabilmelerine ihtimal karşılayan proje de son etkinlik olarak çevrimiçi etkinlikle Un Kurabiyesi yaptılar.

Hedefleri aralarında; özel eğitim öğrencilerinin kendi kendilerine yemek yemek yapabilmelerini temin etmek, özel eğitim öğrencileri öz güvenlerinin geliştirmesine katkı sağlamak, farklı yerler ve okullarda eğitim bölge akranlarıyla sanal ortamda bir araya gelerek sosyalleşmelerini temin etmek, özel eğitim öğrencilerinin yükümlülük duygularını geliştirmek, özel eğitim öğrencilerinin teknolojiyi ve tehlikesiz internet kullanımını yaygınlaştırmak, öğrenci, veli ve öğretmen ilişkisinin gelişmesini sağlamak. gibi olumlu kazanımlar olan proje de öğrenciler evlerinde kendi mutfaklarında farklı alanlara yönlendirilmiş faaliyetler yaparak projede yer aldılar.

Ortakları aralarında Kayseri İstiklal Özel Eğitim Iş Okulunun da bulunduğu proje ye Isparta Özel Eğitim Iş Okulu, Mehmet Torun Özel Eğitim Iş Okulu, Batıkent Şevket Evliyagil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de katıldı.

Un kurabiyesi etkinliğine katılan öğrencilerden 12. Sınıflar atölyede katılım sağlarken öteki derslik düzeyinde ama öğrenciler evlerinden katılarak eğlenceli bir zaman geçirdiler. – KAYSERİ

Öğrenciler evlerini atölyeye çevirdi
Öğrenciler evlerini atölyeye çevirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir