Nazilli’de bir takviye kuruluşu kadar 300 adet yiyecek kolisi dağıtıldı

Nazilli’de 300 adet gıda kolisi dağıtıldı

AYDIN – Aydınlatılmış’ın Nazilli ilçesinde dernekler ve hayırseverlerin gereklilik sahiplerine Ramazan Ayı desteği sürüyor. 2012 yılında Kayseri’de kurulan ve tez tüm dünyaya yayılan Yesevi Destek Hareketi gönüllüleri, ramazan ayı nedeniyle Nazilli’de 300 adet gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirecek.

‘Kalplere düşmektir düşümüz’ sloganıyla yola çıkan destek gönüllüleri, Okumuş’da Ahmet Atay öncülüğünde teşkilatlanan ve her geçen gün ilçelere de yayılan yardım hareketi, Ramazan Ayı sebebiyle gereksinim sahiplerine gıda desteği vermeye devam ediyor. Gönüllü bağışçıların destekleri ile toplanan dağıtılmış gıdalar yeniden gönüllülerin yardımları ile dağıtılmak üzere kolilendi.

Yesevi Takviye Hareketi olarak 2012 yılında 3 kıta ve 22 ülkede örgütlendiklerini açıklayan Yesevi Yardım Hareketi Açık Fikirli İl Temsilcisi Ahmet Atay, “Bizler, Kültürlü’da ve Nazilli’de Yesevi Yardım Hareketi’nin temsilciliğini alarak gereklilik sahiplerine ulaştırılmak üzere şimdilik bir 300 koli erzak yardımı hazırladık. Kolilemeyi de her zaman birlikte tamamlıyoruz. Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında kaymakamlıktan aldığımız izinler doğrultusunda ilk etapta 300 adet olan bu yiyecek kolilerini ilçemizdeki gereklilik sahiplerine dağıtacağız. Yesevi Yardım Hareketi 2012 yılında Kayseri’de birkaç idealist arkadaşlarla belirlenmiş ve bugün dünyada 3 kıtada, 22 ayrı ülkede faaliyetlerine devam etmekte olan bir takviye hareketidir. Lakin Ramazan Ayı münasebetiyle önceliğimiz bir nebze olsun memleketimizdeki gereksinim sahiplerine ulaşmaktır. Hedefimiz, ‘Kalplere düşmektir düşümüz’ sloganıyla insanlarımızın gönlünde yer etmek. Kısa vakit içerisinde Nazilli’de koskocoman işler yaptık. Bugüne dek Suriye’de, Makedonya’da güzel işler yaptık. Makedonya’da takriben 700 adet Ramazan kolisi dağıtımı oldu. Oradan döndükten daha sonra Kültürlü’da dağıtımlara başladık. Yesevi takviye hareketi olarak Açık Fikirli’ın tüm ilçelerinde teşkilatlanmaya gitmeye hedefliyoruz ve bunu da başaracağımıza inanıyorum. Desteklerinden dolayı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Nazilli'de 300 adet gıda kolisi dağıtıldı
Nazilli'de 300 adet gıda kolisi dağıtıldı
Nazilli'de 300 adet gıda kolisi dağıtıldı
Nazilli'de 300 adet gıda kolisi dağıtıldı
Nazilli'de 300 adet gıda kolisi dağıtıldı
Nazilli'de 300 adet gıda kolisi dağıtıldı
Nazilli'de 300 adet gıda kolisi dağıtıldıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir