MÜSİAD, Etiyopya’da temsil açmaya hazırlanıyor

ADDİS Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Doğu Afrika’nın en büyük ekonomilerinden Etiyopya’da temsil açmaya hazırlanıyor.

MÜSİAD Etiyopya Temsilcisi Oğuz Atik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, derneğin ülkede temsil açmak için hazırlıklarını tamamladığını ve yerel makamlardan hukuki izinleri almayı beklediğini söyledi.

98 ülkede 11 binden artı temsilciyle dünyanın en büyük meslek derneklerinden biri olan MÜSİAD’ın ülkede olmasının ilk önce Etiyopyalı meslek adamlarına üstünlük sağlayacağını bildiren Atik, Türk meslek adamlarının da Etiyopyalı meslektaşlarıyla daha kolay meslek yapma fırsatını bulacağını ifade etti.

“MÜSİAD’ın Türkiye ve Etiyopya arasındaki mevcut ticaret hacmini ve yatırımları manâlı ölçüde geliştireceğine inanıyorum.” diyen Atik, şirketler arası görüşmelerin başlatıldığını ve bu kapsamda geçen ay 24 Etiyopyalı iş adamının Ankara’ya gelerek Türk meslektaşlarıyla bir araya geldiğini dile getirdi.

Atik hem Antalya, Konya, Kayseri ve Gaziantep gibi şehirlerden 50 meslek adamının temmuzda Etiyopya’yı ziyaret edeceğini aktardı.

İki ülke de 650 milyon dolara ulaşan ticaret hacmini 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir