MUĞLA GÜLTEKİN AİLESİNİN AVUKATI: ‘EZBERLENMİŞ VE KURGULANMIŞ BİR SAVUNMAYLA KARŞI KARŞIYAYIZ’ – 1

Duruşma sonrasında Gültekin ailesi ve avukatı, basına açıklamalarda bulundu. Mahkemenin ABD’ye müzekkere yazmasını haksız kışkırtma dilekçe çabası olarak niteleyen Avukat Rezan Epözdemir, “ABD’ye yazılan müzekkereyle özel hayatın gizliliği ihlal ediliyor ve yargılanan Pınar Gültekin gibi görünüyor. Burada yargılanan Cemal Metin Avcı’dır. Kendisi profesyonel bir kadın katilidir. Ama bugün duruşmada tüm kadınlardan özür dileyip, mağdur olduğunu söyledi. Benzeri biz katilmişiz gibi Pınar ve ailesi hakaretlere maruz kalıyor. Mahkeme heyeti de buna müdahale etmiyor. Bu yüzden reddi başat talebinde bulunduk. Özgecan Aslan’da olan, Münevver Karabulut’ta olan burada da oluyor. Ezberlenmiş ve kurgulanmış bir savunmayla karşısında karşıyayız. Bu saatten sonradan heyetin yargılamaya sunacağı en iyi karar çekilmeleri olacaktır. Yeniden talebimiz reddedildi. ABD’den beklenen müzekkereye cevap kazanç mi gelmez mi bilmiyoruz. Ama bütün hukuki yollara başvuracağız. Burada adil bir mahkeme yok. Adli Tıp’tan gelen raporda beden yandığı için muhakkak bir sonuç içermiyordu. Adli Tıp Genel Kurulu’ndan da aynı cevap gelecektir. Duruşma ısrarla bunu da istiyor. Türkiye’de her gün kadınlar ve onların aileleri öldürülüyor. Enteresan aşağı kalan bir aile var. Dosya ve deliller besbelli fakat ısrarla bir haksız tahrik indirimi başvuru çabası var. Hiçbir şey bu vahşeti meşrulaştırılamaz. Er ya da geç yargı tecelli edecek” dedi.

‘KIZIMIN ÖZEL YAŞAMSAL YARGILANIYOR’

Muğla 3’üncü Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nden ‘adaletli’ bir sonuç çıkmayacağını savunan baba Sıddık Gültekin, “Amatör bir film sahnesi izliyoruz. Avcı ailesi yazmış, mahkeme heyeti oynuyor. Bizleri de figüran olarak kullanıyorlar. Reddi hakkim istiyoruz ama taleplerimiz kabul edilmiyor. Kızımın özel hayatı yargılanıyor. Güya davalı bizi, mağdurda Avcı ailesi. Buradaki adalete inanmıyoruz. Yargı Bakanı ve HSYK’ya sesleniyorum. Bizi Muğla 3’üncü Ağır Canice Mahkemesi’nden kurtarsınlar. Pınar artık yalnızca bizim değil, tüm ülkenin kızı oldu. Bundan Böyle Muğla’yı bakmak istemiyorum. Her seferinde kızımın ölümü gözümün önüne geliyor” ifadelerini kullandı.

Hak vurgusunu yineleyen anne Şefika Gültekin ise, “Bu mahkemeden yargı çıkacağını düşünmüyoruz. Biz bu heyeti istemiyoruz. Avcı bizi yaktı, üstelik başat yakmasın” diye konuştu.

MUĞLA GÜLTEKİN AİLESİNİN AVUKATI: 'EZBERLENMİŞ VE KURGULANMIŞ BİR SAVUNMAYLA KARŞI KARŞIYAYIZ' - 1
MUĞLA GÜLTEKİN AİLESİNİN AVUKATI: 'EZBERLENMİŞ VE KURGULANMIŞ BİR SAVUNMAYLA KARŞI KARŞIYAYIZ' - 1
MUĞLA GÜLTEKİN AİLESİNİN AVUKATI: 'EZBERLENMİŞ VE KURGULANMIŞ BİR SAVUNMAYLA KARŞI KARŞIYAYIZ' - 1
MUĞLA GÜLTEKİN AİLESİNİN AVUKATI: 'EZBERLENMİŞ VE KURGULANMIŞ BİR SAVUNMAYLA KARŞI KARŞIYAYIZ' - 1Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir