Minik İsmet kedi yavrularını annelerine kavuşturdu

Minik İsmet kedi yavrularını annelerine kavuşturdu

Mersin’de 2 gün boyunca havalandırma mazgalında mahsur kalan yavru kediler 10 yaşındaki İsmet baştan sona kurtarıldı

Anne kedinin kurtarılan yavrularıyla az daha neşeyle oynaması yürekleri ısıttı

MERSİN – Mersin’in Erdemli ilçesinde anneleri çıkaramadığı için 2 gün boyunca düştükleri havalandırma mazgalında mahsur kaldıkları belli ki 3 yavru kedi sağduyu bir çocuk sayesinde kurtarıldı.

10 yaşındaki İsmet Yılmaz, Faziletli ilçe merkezinde köpeği ile dolaşmaya çıktığında köpeğinin tepkisi üstüne bir bina duvarı kenarındaki havalandırma mazgalına baktığında burada 3 yavru kedinin bulunduğunu gördü. Kedilerin annesinin yakınlarında olabileceğini düşünerek uzaklaştı. Ancak 2 gün sonra aynı yerden geçtiğinde kedi yavrularının aynı şeklide kaldığını ve anne kedinin ise mazgalın kenarında beklediğini fark etti.

Anne kedinin yavrularını bulunduğu yerden çıkaramadığını görebilen Yılmaz bir veterinere gidip destek istedi. Veteriner ise Erdemli Belediyesi’ni arayıp durumu izah etti. Fen işlerine ast işçiler kedilerin olduğu bölgeye yönlendirildi.

İşçiler mazgalı tutan demir bağları kesti arkasından da yavru kedileri düştükleri yerden çıkardı. Yavru kedilere süt verildiği esnada ise anne kedi gelerek yavrularını tek tek yuvaya taşımaya çalıştı. Anne kedinin yavrularına kavuşma anı ve telaşı hemen hemen yürükleri ısıttı.

Yavru kedilerin kurtarılmasına vesile olan Sultan Akın İlkokulu 3. derslik öğrencisi İsmet Yılmaz, “2 gün önce köpeğimle buradan geçerken tamamiyle köpeğim bir koku almaya başladı. Bende köpeğimi saldım, bıraktım yani. Onun gittiği yere ben de gittim. Demirlerin içinde 3 tane kedi yavrusunu gördüm. 2 gün sonradan kedileri yine benzer yerde görür görmez veterinerden takviye istedim, sonra da belediyeye başvurduk. Belediyedeki amcalar geldi ve kedileri kurtardık. Şu Anda kedilerin annesi yavrularını seviyor ve yuvalarına götürüyor. Bizde süt verdik” diye konuştu.

Küçük İsmet kedi yavrularını annelerine kavuşturdu
Küçük İsmet kedi yavrularını annelerine kavuşturdu
Küçük İsmet kedi yavrularını annelerine kavuşturdu
Küçük İsmet kedi yavrularını annelerine kavuşturduBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir