Mersin’de Kovid-19’dan yaşamını yitiren afiyet çalışanlarının ailelerine plaket verildi

Mersin’in Toroslar Belediyesince, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle hayatını kaybeden sağlık durumu çalışanlarının ailelerine plaket ibraz edildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Kovid-19’dan yaşamını yitiren afiyet çalışanlarının aileleriyle bir araya geldi.

Yılmaz, Korukent Mahallesi’ndeki bir parkta salgın nedeniyle hayatını kaybeden 19 sağlık durumu personelinin adlarının yaşatıldığı “Sağlık Durumu Kahramanları Parkı”nda gerçekleşen buluşmada, ailelerle bir süre sohbet edip başsağlığı dileklerini iletti.

Afiyet çalışanlarının isminin yer aldığı kaidelere karanfil bırakan Yılmaz, ailelere plaket verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Yılmaz, sağlık durumu çalışanlarının, vatandaşların sağlığımızı gözetmek ve salgını denetleme altına alabilmek için bir yılı aşkın süredir doğaüstü bir uğraş verdiğini vurguladı.

Yılmaz, bu süreçte sağlık durumu personellerin büyük fedakarlık gösterip ailelerinden uzakta kaldığını belirterek, “Bu mücadelede hayatlarını kaybeden sıhhat çalışanlarımızın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Onların fedakarlıklarını hiçbir vakit unutmayacağız. Ebediyete intikal eden sıhhat çalışanlarımızı rahmetle anıyor, ailelerine tahammül diliyoruz. Salgının bir lahza önce son bulmasını temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir