Marmaris Belediyesi’nden ufak esnafa takviye

Marmaris Belediyesi’nden tam kapanma sürecinde faaliyetlerini önlemek zorunda kalacak olan minik esnafa takviye geldi. Belediye son genelge ile kapanan esnafa 750 TL fiziksel yardım sunacak.

Marmaris Belediyesi, 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında kapanacak olan minik esnafa destek olmak için kayda değer bir adım attı. Belediye, pandeminin idareli ve sosyal yaşama olumsuz etkilerini eksilmek amacıyla çalışmalarına 27 Nisan 2021 tarih ve 7576 sayılı İller İdaresi Genel Müdürlüğü yazısına istinaden ara vermek zorunda kalan küçük esnafa 750 TL fiziksel destekte yeralma kararı aldı. Berber, kuaför, terzi, nalbur gibi küçük esnafın yararlanabileceği destek için başvurular da başladı.

“Esnafımızın yanındayız”

Konuyla ilgili açıklama yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Olgu sayılarının artması nedeniyle alınan bütün kapanma kararı alındı. Bu süreçten sonra olgu sayılarının azalmasını ve her zaman birlikte sağlıklı günlere kavuşmayı umut ediyoruz” dedi.

Pandemi sürecinin en başından beri minik esnafın önemli hesaplı sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Oktay, “Fakat pandemi sürecinin hesaplı sıkıntısı bizim gibi turizm kentlerinde daha da büyük oldu. Geçen yaz fazla kısa süren sezon, gerisinde yaşanan kapanmalar ve son olarak da alınan tam kapanma kararının esnafımıza negatif yansımasını biliyoruz. Biz belediye olarak bu sürecin başından beri elimizden gelen desteği gösterdik. Bugün de sorunlarının çözümüne küçük de olsa bir katkımız olsun düşüncesiyle böyle bir takviye kararı aldık. Çorbada tuzumuz olsun istedik” ifadesini kullandı. Oktay, “Hayatı birlikte paylaşacağız, ihtiyacı olanın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. – MUĞLA

Marmaris Belediyesi'nden küçük esnafa destek
Marmaris Belediyesi'nden küçük esnafa destek
Marmaris Belediyesi'nden küçük esnafa destek
Marmaris Belediyesi'nden küçük esnafa destek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir