Marmaray’a bütün kapanma ayarı! Seferler 30 dakika aralıklarla yapılacak

Koronavirüse karşısında tam kapanma dönemine girileceğinin açıklanmasının ardından TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü; YHT, Marmaray, Başkentray ve bölgesel yolcu tren seferlerinde düzenleme yaptı.

TCDD’nin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 29 Nisan – 17 Mayıs 2021 tarihleri aralarında ülke genelinde uygulanacak tam kapanma nedeniyle YHT, Marmaray, Başkentray ve Bölgesel yolcu tren seferlerinde düzenleme yaptı. Buna tarafından; Ankara-Eskişehir- İstanbul, Ankara- Konya ve Konya-Eskişehir-İstanbul hatlarında toplam 12 sefer yapacak olan yüksek seri tren seferleri yüzde 50 kapasiteli olarak hizmet verirken vatandaşların bilet alırken HES kodu ve seyahat izin belgelerini takdim etmeleri gerekecek.

YHT SAATLERİ

Yeni YHT saatleri ise şu şekilde belirlendi:

Ankara-İstanbul YHT kalkış saati: 10.00 ve 17.00İstanbul-Ankara YHT kalkış saati: 10.00 ve 17.32

Ankara-Konya YHT kalkış saati: 08.30 ve 18.00

Konya-Ankara YHT kalkış saati: 08.30 ve 18.15

Konya-Eskişehir-İstanbul YHT kalkış saati: 08.00 ve 17.30

İstanbul-Eskişehir-Konya YHT kalkış saati: 08.02 ve 18.17

BİLETLER İADE EDİLEBİLECEK

30 Nisan 2021 tarihi ve sonrası için bilet alan yolcuların biletleri ve ilgili dönemde geçerli abonmanlar sürekli iade edilirken bilet bedelleri gerektiğinde nakit iade kuponu veya açık bilete çevrilecek.

Konya- Karaman YHT bağlantılı otobüs seferleri yapılmayacak. Bölgesel tren seferleri 30 Nisan -16 Mayıs (dahil) tarihleri aralarında durduruldu.

MARMARAY SEFERLERİNE DÜZENLEME

Marmaray seferleri Halkalı- Gebze arasında 30 dakika aralıklarla yapılacak. Başkentray da Sincan-Kayaş aralarında hafta içi 30 dakika; hafta sonu bir saat aralıklarla hizmet verecek.”

Marmaray'a tam kapanma ayarı! Seferler 30 dakika aralıklarla yapılacakBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir