Mardin’de il istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı yapıldı

Mardin’de 2021 yılının ikinci il istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Mardin’de istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak etkin işgücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesine ve değerlendirilmesine yönelik görüşme Valilik Dara buluşma salonunda düzenlendi.

Vali Demirtaş’ın başkanlığında il istihdam politikaları ile il mesleki eğitim politikalarının detaylarıyla ele alındığı toplantıya, Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Akın, kurul üyesi millet kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Mardin Alıştırma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce kentte faaliyet gösteren işletmelerin işbirliğinde yürütülen meslek edindirme kurslarından 2 bin 689 kursiyer meslek edinme ya da mesleki deneyim kazanma amacıyla kurslardan yararlandı.

Toplantıda, engellilerin istihdamı, mesleki eğitimi ve rehabilitasyonları ile kendi işlerini kurmalarına yönelik İŞKUR tarafından bahşedilen hibe desteği, kentte istihdam ve işsizlik sorununun çözümü için işgücünün yapısı ile sektörel bazda işgücünün niceliği, eğitimi, niteliği hakkında veri toplanması ve işgücünün yetiştirilmesine karşın programların geliştirilmesi amacıyla İŞKUR tarafından Mart-Nisan 2021 tarihleri arasında 794 özel sektör işletmesi ile gerçekleştirilmekte olan işgücü piyasası araştırması, Mardin’de etkinlik belirten millet özel sektör işletmelerine istihdam teşvikleri, işbaşı eğitimi programı, iş edindirme kursları, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği konularında kurula data verildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesi, kurul üyelerinin görüş alışverişinde bulunulması ve önerilerin dile getirilmesinin gerisinde buluşma sona erdi. – MARDİN

Mardin'de il istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı yapıldı
Mardin'de il istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı yapıldı
Mardin'de il istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir