Mantar Yetiştiriciliği Kursu’nu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi

İl Güvenlik Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından “Gençler Bizim Umudumuz” projesi dahilinde düzenlenen ‘Mantar Yetiştiriciliği Kursu’ sertifika töreni ile sona erdi.

Toplum Destekli Polislik Şube ekipleri tarafından hayata geçirilen ‘Gençler Bizim Umudumuz’ projesi kapsamında 15 gence bahşedilen mantar yetiştiriciliği kursu sona erdi. Gençleri iş sahibi olmalarına asistan olunarak suça sürüklenmelerini ve madde bağımlısı olmalarını engellemek ve sosyal statü kazanmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan “Gençler Bizim Umudumuz” projesi kapsamında tamamlanan kurs için polis evinde sertifika töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende konuşan Vali Fuat Gürel, “Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz gerçekte senelerdir bir kısım sorunlara parmak basmakta ve derhal de çok hoş bir proje ile çok önemli bir sorunu gündeme taşımış ve bununla birlikte çözümde üretmişler. Bu anlamda öncelikle İl Güvenlik Müdürümüz olmak üzere Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz yetkililerini ve devir bölge personelimizi tebrik ediyorum. Projeye desteğini esirgemeyen Safkar firmasına da huzurlarınızda teşekkürlerimi iletiyorum. Gençlerimizden özellikle meslek ile ilgili talepler geldiğinde ne meslek yaparsınız diye sorduğumuzda genel olarak “Ne iş olsa yaparım” cevabını alıyoruz, ne meslek olsa yaparımdan ziyade gençlerimizin bir mesleğe yönelmesi ve kendini oralarda geliştirmesi epeyce kayda değer. Bu hususta Halk Müziği Eğitim Merkezlerimiz ve İŞKUR başta almak üzere çoğu kurum meslek edindirme kursları açarak gençlerimizin bir mesleğe yönelmesini sağlamaktalar. Fakat bu dek uğraş olmasına rağmen muhakkak bir yaşın üstüne gelmiş kişilerde de kendini bir meslekte geliştirmekten ziyade benzer şekilde ne iş olsa yaparım mantığı ile hareket ettiklerinden onların istihdamında da sorunlar yaşanabiliyor. Bilhassa sanayicimizin gereklilik duyduğu meslek dallarında kendimizi geliştirmek oldukça manâlı. Güvenlik Müdürlüğümüz tarım alanında bir açığı görmüş ve bu yönde bir çalışma içine girmiş, Safkar firmamız yardım vermiş” dedi.

“Tarım alanında çaba gösterirseniz, çalışırsanız karşılığını mutlaka göreceksiniz toprak emeğinizin karşılığını bir şekilde size verecektir” ifadelerine yer veren Gürel, “Projenin hazırlanarak hayata geçirilmesinde emeği bulunan ve kursu aranjör ilk önce İl Güvenlik Müdürlüğümüz olmak üzere paydaş tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum, gençlerimize başarılar diliyorum bahtları açık olsun” diye konuştu.

Tören, kursa katılan kursiyerlere Vali Fuat Gürel ve protokol üyeleri göre kurs katılım sertifikası ile hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.

Törene Vali Fuat Gürel, Karabük Belediye Başkan Vekili Seher Berker, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, kurum müdürleri, muhtarlar ve kursiyerler katıldı. – KARABÜK

Mantar Yetiştiriciliği Kursu'nu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi
Mantar Yetiştiriciliği Kursu'nu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi
Mantar Yetiştiriciliği Kursu'nu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi
Mantar Yetiştiriciliği Kursu'nu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir