Manisa’da doktora saldırı

Manisa’da hastası kadar saldırıya uğrayan Manisa Kent Hastanesinde görevli bir doktor çare altına alınırken, hastane yönetimi yayınladığı mesajla saldırıyı kınadı.

Manisa Büyük Kasaba Hastanesi Üroloji Hekimi Op. Dr. Bayram Keleş, muayene için kendisine gelen bir hasta göre saldırıya uğradı. Saldırının ardından Keleş, hastanede çare altına alınırken saldırgan ise polis ekiplerince gözaltına alındı.

Saldırının peşinde kınama mesajı yayınlayan hastane yönetimi, “Manisa Şehir Halkı Hastanesinde görevli meslektaşımız Bevliye Hekimi Op. Dr. Bayram Keleş’in 26.04.2021 tarihinde bir hasta kadar saldırıya uğramasını derin bir üzüntü ve endişeyle öğrendik. Saldırıyı esefle kınıyoruz. Hastanede çare altına alınan meslektaşımıza ivedi şifalar diliyoruz. İnsan hayatına bu değin emek veren, özellikle salgın koşullarında zeka kendi hayatlarından fedakarlık ederek hastalarına zaman ayıran değerli sağlık durumu çalışanlarımıza yapılan bu davranış ve davranış kabul edilemez. Afiyet ile zorlama kelimelerinin hiç tabi yana gelmemesi gerekirken bu durumlar ile karşısında karşıya kalmak hepimizi içten etkilemektedir. Fedakarlıkla, bağlılıkla hizmet veren sağlık çalışanlarına insanlık dışı muamele yapmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Bu nesil tiksindirici olayları gerçekleştirenlerin hak önünde hesap vermelerini bekliyor, bütün afiyet çalışanları adına bu konunun takipçisi olacağımızı anlatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. – MANİSA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir