Manisa Kent Hastanesinde görevli doktoru darbettikleri suçlamasıyla 2 kişi gözaltına alındı

Manisa’da görevi başındaki doktora saldırıda bulunarak darbettikleri öne sürülen 2 birey yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Manisa Şehir Hastanesinde görevli Üroloji Hekimi Op. Dr. Bayram Keleş, hasta B.K. (50) ile yakını A.A’nın (23) saldırısına uğradı.

Darbedilen Keleş, acele servisteki tedavisinin arkasında görevine döndü. Doktorun şikayeti üstüne 2 değişken, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Tabip Odası ve hastane yönetiminden doktora destek

Manisa Tabip Odası ve Manisa Büyük Kasaba Hastanesi yönetimi, doktora yardım açıklaması yaptı.

Tabip Odasından yapılan açıklamada, “Hastaları için fedakarca çalışan değerli meslektaşımıza geçmiş olsun diyor, yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz. Afiyet kuruluşlarında meslektaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için caydırıcı ve önleyici önlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesini ve sağlıkta şiddeti önleme yasasının bir an önce çıkarılmasını istek ediyoruz.” denildi.

Hastane yönetimi ise açıklamasında mesai arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerini ileterek, şunları kaydetti:

“İnsan hayatına bu dek emek veren, özellikle salgın koşullarında zeka kendi hayatlarından fedakarlık ederek hastalarına süre ayıran kıymetli afiyet çalışanlarımıza aleyhinde bu davranış ve tavır kabul edilemez. Sağlık Durumu ile şiddet kelimeleri, hiç bağlı yana gelmemesi gerekirken bu durumlar ile aleyhinde karşıya kalmak, hepimizi içten etkilemektedir. Fedakarlıkla, fedâkarca hizmet veren sağlık durumu çalışanlarına insanlık dışı muamele yapmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir