Lösemiyi yenen gençlerin başarı hikayesi on binlere umut oluyor

Bir hastane odasında tedavileri devam ederken LÖSEV ile tanışan çocukların başarı hikayeleri, derhal lösemi mücadelesi veren on binlere umut oluyor.

Lösemi tedavileri devam ettiği sırada LÖSEV Ailesi’nin bir parçası olan çocuklar, hastalıkları süresinde buradan şiddet ve destek aldı. Tedavileri sona eren bu gençler, şimdilerde Lösemili Çocuklar Vakfı’nın profesyonel bir üyesi olarak kariyerlerini sürdürüyor. On binlerce lösemili çocuğa umut olan bu gençler şimdilerde ise mücadelesi süren kardeşlerine hep bir ağızdan ‘Yalnız Değilsiniz’ diyor.

“HALİL 9 YAŞINDA LÖSEMİ İLE TANIŞTI”

Bu isimlerden biri de Halil Telli. 9 yaşında iken Lösemi teşhisi alan Halil’e, Adana’daki bir devlet hastanesinde tedavisi devam ettiği sırada bir odada yapayalnız yatarken içeriye giren LÖSEV Sosyal Hizmet personelleri, ona yalnız olmadığını gösterdi. Halil tedavisi devam ederken aldığı çok yönü olan desteklerle tünelin ucundaki ışığa yaklaşıyordu. Yatarak başlayan tedavisi ayakta devam etmeye başladı, ardından evine döndü ve eğitim hayatına kaldığı yerden devam etti. Mektep derslerine katkı maddesi sağlaması için LÖSEV Canım Kardeşim Ders evlerinde etüt desteği almaya başladı. LÖSEV’deki öteki gençlerle tanışarak sosyal hayatına kaldığı yerden ve daha büyük bir ailenin parçası olarak devam etti. Diğer yüzlerce genç gibi o da geleceğe umutla bakmaktan hiç vazgeçmedi.

İŞ HAYATINA BURADA DEVAM EDİYOR

Şu an LÖSEV’in Adana şubesinde İdari İşler görevlisi olarak çalışan Halil Telli yaşadığı engebeli süreci şu sözlerle anlattı:

“2009 yılı başlayan lösemiyle uğraş yolculuğumda dünya ile bağlantım koptu. Sürekli aldığım iğneler ve ilaçlarla fiziksel olarak fazla zorlanıyordum. Hastane odamda yapayalnız ve başıma gelenlerden habersiz bir sene geçirdim. Sosyal hayatım değil diye üzülürken hastaneye LÖSEV’den gelen ablalarla umut buldum. Tedavim tamamlanırken LÖSEV her zaman yanımda oldu. Burada kazandığım özgüvenle üniversiteyi kazandım bir yandan profesyonel dalgıç oldum. Çare sürecimden beri faal olarak LÖSEV’e destek verirken profesyonel meslek hayatıma da burada devam ettim. LÖSEV’in bu süreçte yaptığı maddesel ve manevi destekleri doğruca bu hastalığı yendim ve geleceğimi inşa ettim. İyi ki LÖSEV’deyim, iyi oysa LÖSEV’liyim.”

Halil’in LÖSEV desteği ile hayata tutunduğu gibi gelecek kariyerini de Kayseri’den Bursa’ya İzmir’den İstanbul’a LÖSEV’de yeşerten onlarca gençten birkaçının dilinden yaşam yolculukları şöyle:

“Recep Nihat Karadeniz (İdari İşler – LÖSEV Kayseri): “LÖSEV ayrıca tedavim esnasında maddi manevi destekleriyle hem de çare sonrası meslek imkanı sunarak bana takviye elini uzattı. Hiç yalnız bırakmadı. Bağışçıların destekleri ile bu günlere geldim. Bende şu anda kanser tedavisi görebilen diğer kardeşlerim için LÖSEV’de çalışıyorum. Ben de onları yalnız bırakmıyorum İyi ancak LÖSEV var.”

Aylin Babaoğlu (Sosyal Hizmet Uzmanı- LÖSEV Bursa): Benim mücadelem 2005 yılında Lösemi tanısı almamla başladı. 2011’de sağlığıma kavuştum.  Tedavim boyunca LÖSEV defalarca yanımdaydı.  Şimdi bende tedavisi süren kardeşlerim ve ailelerine umut elde etmek, bu zorlu süreci birlikte bitirmek için LÖSEV’de çalışıyor ve onların yanına olmaya devam ediyorum. İyi oysa LÖSEV’liyim

Şöhret Baygın (Aktif Sosyal Hizmetler – LÖSEV İstanbul): 4 yaşında hastalandım, annemden duyduklarım LÖSEV’in daima yanımızda olduğudur. Tedavi sürecime beni ve ailemi maddi, manevi yalnız bırakmayan LÖSEV ailesi ile unutamayacağım birçok hatıra sığdırdım. Mesela hiç unutamadığım Abant gezisi, 8-9 yaşında LÖSEV bizi Abant’a götürmüştü. Hastane odasından bile çıkamadığım zamanlardan LÖSEV ile hiç görmediğim, gezmediğim yerlere yaptığımız tatiller, faaliyetler tümü hayatıma renk kattı. Acilen 22 yaşındayım ve ben de öteki kardeşlerimin hayatlarına dokunmaya çalışıyorum.  Çünkü biliyorum fakat bu süreçte en yakınlar bile uzaktan oluyor. Kimse halinizden anlamıyor. Ama LÖSEV Bağışçı ve destekçileri daima bizimle bu süreçte. İyi ancak bu ailenin içindeyim, iş sahibi olmuş geleceği parlak bir gencim. İyi ancak LÖSEV’liyim.

Murat Kılınç (İdari İşler- LÖSEV İzmir): 2005 yılında kan kanseri tanısı aldım. LÖSEV daha o zamanlar bana umut oldu ve LÖSEV’in destekleriyle iyileştim. LÖSEV okullarında okudum. Hemen 21 yaşındayım. 16 yıldır LÖSEV benim Ailem.  Mezuniyetimle LÖSEV İzmir İrtibat Ofisi’ne alt Seferihisar Doğal Yaşam Çiftliğinde çalışmaya başladım. LÖSEV Seferihisar Çiftiliğimizde iyi tarım uygulamalarından etkilenerek hayatıma istikamet tahsis etmek istedim. Şimdi bir yandan çalışıyor öteki yana Dokuz Eylül Üniversitesi Tarımsal İşletme Bölümünde eğitimimi sürdürüyorum. Bu günlere gelirken en büyük destekçim LÖSEV oldu. Ben de burada var gücümle çalışarak diğer kardeşlerim için ve kanserle çaba eden cümbür cemaat için elimden geleni yerine getirmek istiyorum. İyi oysa LÖSEV’i tanıdım. İyi fakat LÖSEV var.

Hüseyin Çon (İdari İşler-LÖSEV Samsun): LÖSEV’e 12 yıl önce tedavim devam ederken kaydoldum. Bu süreçte bize fiziksel, manevi sürekli takviye oldular. Benim için fazla manâlı ve hiç unutamadığım lahza LÖSEV’in doğum günümü kutlayarak bana doğum günü kartı yazmasıydı. Daha evvelden hiç doğum günüm kutlanmamıştı. Doğum günü kartının üzerindeki yazı beni fazla etkilemişti. Tedavimi bitirdiğim gün de o kartı aldığım gün kadar sevindiğimi mükemmel hatırlıyorum. Şimdi 26 yaşındayım. LÖSEV kadar hiç unutulmadım ve defalarca yanımda desteklerini hissettim. Tedavim ve eğitimim sonrası LÖSEV Samsun’da Gençlik faaliyetlerine katılım sağladım, ardındaki yönetimle ilgili İşlerde çalışmaya başladım ve 1,5 yıldır canla başla çalışıyorum. İyi fakat LÖSEV’liyim.

Lösemiyi yenen gençlerin başarı hikayesi on binlere umut oluyor
Lösemiyi yenen gençlerin başarı hikayesi on binlere umut oluyor
Lösemiyi yenen gençlerin başarı hikayesi on binlere umut oluyor
Lösemiyi yenen gençlerin başarı hikayesi on binlere umut oluyor
Lösemiyi yenen gençlerin başarı hikayesi on binlere umut oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir