KUYUMCUKENT’TE 60 KİLOGRAM ALTIN DOLANDIRICILIĞI İDDİASI

Kuyumcukent’te bir altın atölyesi sahibi 2 kişi, 60 kilogram altın dolandırıcılığı yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı. Mağdur olduğunu öne süren işyeri sahipleri, Kuyumcukent’teki firma önünde toplandı.

İddiaya tarafından; Kuyumcukent’te 1,5 yıldır etkinlik belirten bir altın atölyesi sahibi 2 kişi, güvenini kazandığı yaklaşık 50 firmayı dolandırdı. Takriben 30 milyon lira tutan 60 kilogram altının ortadan kaybolduğunu öne süren firma sahipleri şikayette bulundu. Kaçmaya hazırlandıkları iddia edilen atölye sahipleri Erkan L. A. ve Milad I., esnaf göre yakalanarak polise teslim edildi. 1 kilo ile 10 kilo aralarında değişen miktarda altınlarından olduğunu öne süren esnaf, avukatlarıyla birlikte işyeri önünde izah etme yaptı.

PİYASA DEĞERİ YAKLAŞIK 30 MİLYON LİRA

24 saat geçmeden 45-50 mağdurun ortaya çıktığını söyleyen Avukat Ümit Karadağ 1.5 yıldan beridir burada altın atölyesi olarak etkinlik belirten bir grup, esnafa bir şekilde güvenceler vererek altın toplamışlar. İlk etapta bu altınların karşılığı olan ödemeleri yapsalar da daha sonra bu ödemelerden kaçınmaya başlamışlar. Dün gece kaçma hazırlığındayken esnaf kadar fark edildiler. Bu kişiler yakalandı şu an gözaltındalar dedi.

2 kişi olduklarını biliyoruz diyen Karadağ, Bu şahısların eşlerinin ve yakınlarının da bu şekilde çalıştıkları yönünde bir düşünceleri var. Yabancı uyruklu bu kişiler, polis ve savcılıkta tedbirli bir şekilde çalışıyor. Umuyoruz ki esnafımızın mağduriyeti giderilecektir. Altınları erittiler diye de bir bilgi aldık. Dolandırıcılık boyutu ise esnafımız kimisi 1 kilo, kimisi 2, kimisi 3 kilo.. Bu şekilde 60 kiloya yakın bir altın dolandırıcılığı laf konusu. Toplamda TL karşılığı da 30 milyon Türk lirası dolandırılan tedarik söz konusu. Umarım bir lahza önce aydınlığa kavuşur diye konuştu.

BAŞKASINDAN ALDIĞINI BİZE ÖDEME YAPIYORMUŞ

Dolandırıldıklarını ve kayıplarının büyük olduğunu söyleyen esnaf bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. 1 kilo 800 gram altın kaybının olduğunu söyleyen Mehmet Vural Başkasından aldığını bize ödeme yapıyormuş. Kaçmaya çalışırken yakaladık biçiminde konuştu. Ökkeş Balcı ise 1.5 senedir burada esnaflar önce güven verdiler. Aldılar, verdiler. 45-50 kişiyiz bugün ola ki daha çoğalır bu. Güven sağlayaraktan belli bir süre ödediler. Daha Sonra ödemeleri yapmadılar bu esnafları mağdur ettiler. Daha Sonra da patladı. Benim kaybımda 1900 gram dedi.

Esnaf Milad Şarad ise 10 kilo altınım vardı. Son bir haftada şüphelendik. 5 milyon TL yapıyor altın. Maalesef gitti diye konuştu. Soruşturmanın derinleştirildiği kaydedilirken mağdur sayısı ve altın miktarının artabileceği kaydedildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Erkan L. A. ve Milad I. adliyeye sevk edildi. Erkan L. A. ve Milad I. çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla hür bırakıldı.

KUYUMCUKENT'TE 60 KİLOGRAM ALTIN DOLANDIRICILIĞI İDDİASI
KUYUMCUKENT'TE 60 KİLOGRAM ALTIN DOLANDIRICILIĞI İDDİASI
KUYUMCUKENT'TE 60 KİLOGRAM ALTIN DOLANDIRICILIĞI İDDİASI
KUYUMCUKENT'TE 60 KİLOGRAM ALTIN DOLANDIRICILIĞI İDDİASIBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir