Küçük Vali: “Tüm okullara kütüphane yapılmasını isterim”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, görevini 4. sınıf öğrencisi Ömer Ethem Kaya’ya bıraktı. Vali Erdinç Yılmaz’ın, ‘Vali olarak birincil ne gerçekleştirmek istersin’ sorusuna Ömer Ethem Kaya, tüm okullara kütüphane yapılmasını istediğini söyledi.

Vali Erdinç Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı münasebetiyle temsili olarak makamını Yedi Ocak İlkokulu 4-E sınıfı öğrencisi Ömer Ethem Kaya’ya bıraktı. Valilik makamına oturan Ömer Ethem Kaya’ya, ‘vali olarak ilk ne yapmak istersin’ sorusunu soran Vali Erdinç Yılmaz, ‘tüm okullara kütüphane yapılmasını isterim’ cevabını aldı.

Temsili olarak Valilik görevini üstlenen Ömer Ethem Kaya, “Bugün 23 Nisan! Milletimin bayramı, bizim bayramımız. Şanlı tarihimizin şahlandığı bir gün. Selamlama olsun bugünü bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’e! Selamlama olsun aziz milletime! Selamlama olsun yüreği çocuk olan büyüklerime! Selam olsun 23 Nisan çocuklarına! Gazi Mustafa Kemal, Samsun’a adım attığında bayrağımızın, ülkemizin, ülkümüzün ve milletimizin de kurtuluşunun ilk adımını atmıştır. Karadeniz’in baki ve derin maviliği Gazi Atam’ın istiklal ve istikbal düşüncesinde göklere yükselmiş. Böyle bir hayalle başlayan Atam’ın ufku, 23 Nisan Ulusal Hakimiyet Bayramı’nı Türk çocuklarına armağanıyla taçlanmıştır. Ne mutlu! Mustafa Kemal Atatürk’e, Ne mutlu! Ruhu sancak sevgisiyle dolan çocuklara, Ne mutlu! Bu coşkuyu geleceğimizin ışığı, gülü olan çocuklarımıza tattıran tarihimize, ecdadımıza. Bugünün çocukları yarının sahipleridir. İlimle, fenle açtığımız bu yolu erdemle irfanla yürüyüp yüksek medeniyetler seviyesine ulaştıracağız. Ilk Olarak Mustafa Kemal Atatürk edinmek üzere hoş ülkemin hoş insanlarını, bayrağımı, Sultan Alparslan’la başlayan Anadolu ruhunu, bize bu cennet vatanı bırakan şühedamızı ve burada bulunan bütün kıymetli konukları canı gönülden selamlıyorum” diye konuştu.

Vali Erdinç Yılmaz ise, “23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bugün Valilik makamını Ömer Ethem Kaya evladımıza devrettik. Öğrencimiz fazla hoş bir söylev yaptı. Onu yetiştiren ailesini ve öğretmenlerini kutluyorum. Ömer evladımıza başarılı bir gelecek diliyorum. Bu vesile ile sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; dinç, başarılı ve mutlu bir gelecek temenni ediyorum” dedi. – OSMANİYE

Minik Vali: Bütün okullara kütüphane yapılmasını isterim
Minik Vali: Bütün okullara kütüphane yapılmasını isterim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir