KTO Başkanı Öztürk: “Piyasalara destek sunulmalıdır”

Yürürlüğe giren bütün kapanma uygulamasına ilişkin kararları değerlendiren Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, “Piyasalara da gerekli destekler sunulmalıdır” dedi.

Körfez Ticaret Odası (KTO) eylül ayı meclis toplantısı Kutlu Soner Kayalı başkanlığında gerçekleştirildi. Telekonferans aracılığı ile yapılan meclis toplantısında, ay içinde yapılan etkinlikler meclis üyeleri ile paylaşıldı.

“Yeni kredi desteğine ihtiyacımız var”

KTO nisan ayı meclis toplantısında açıklamalarda yer alan Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, şu ifadeleri kullandı:

“Nisan ayının öteki bir kayda değer konusu, iş dünyası için fazla manâlı olan ve çatı kuruluşumuz ve tüm oda başkanları olarak istek ettiğimiz mart ayı itibari ile sona eren kısa alıştırma ödeneğinin 3 ay daha uzatılması konusuydu. Taleplerimizi dikkate alarak bütün sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa alıştırma ödeneği uygulamasına devam etme kararı alınmasında öncülük eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Ayrıca kamuya yapılacak ödenti ve sanki ödemelerin ertelenmesinin ve işletmelerimize yeni kredi destekleri sağlanmasına acele gereksinim duyulduğunu da buradan net bir şekilde ifade etmek istiyoruz”

“Faizsiz kredi desteği sağlanmalıdır”

Yürürlüğe giren tam kapanma uygulamasına ilişkin kararları değerlendiren Öztürk, piyasalara zorunlu desteklerin sunulması gerektiğini kaydetti. Tam kapanma uygulamasının yerinde bir karar olduğunu söyleyen Öztürk, bununla birlikte uygulanması gereken ilave tedbirlere yönelik de derhal kararlar alınması gerektiğini vurguladı. Alınan bütün kapanma kararı sonrası piyasalara zorunlu destekler sunulmasının meslek dünyası için yaşamsal önem taşıdığını söyleyen Öztürk, “20 jurnal bu süreçte iş dünyasının kayıplar yaşamaması ve ekonominin çarklarının baştan dönebilmesi için hükümetimizin işletmelerin devlete olan bütün ödenti SGK, kredi geri ödemeleri ve fatura ödemelerinin ötelenmesini talep etmekteyiz. Keza Çek ödemelerinde ertelemeye gidilmeli, ancak bunun karşılığında alacağını tahsil edemeyen işletme sahipleri için de pasif kredi desteği sağlanmalıdır” dedi. – KOCAELİ

KTO Başkanı Öztürk: Piyasalara destek sunulmalıdır
KTO Başkanı Öztürk: Piyasalara destek sunulmalıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir