Koyun otlatan çocuğun sancak hassasiyeti takdir topladı

Sancı’nın Diyadin ilçesine yan Hacıhalit köyünde dışarıda otlayan koyunlarını getirmek için evinden meydana çıkan çocuğun sancak hassasiyeti takdir topladı.

Sancı’nın Diyadin’e bağlı Hacıhalit köyünde 21 Nisan 2021 Çarşamba günü otlamaları için dışında saldığı koyunlarını geri getirmek için evinden dışarı çıkan Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi 9. derslik öğrencisi Mert Yeşil, geçen yıl mezun olduğu köy okulunun önünden geçerken bayrak direğinde asılı olan bayrağın, rüzgarın etkisi ile yarıya indiğini gördü. Bu koşul karşı kayıtsız kalmayan Mert, yolunu değiştirip yarıya inen bayrağı her tarafta göndere çekip sabitleştirerek yoluna devam etti. Mert’in bu hassasiyeti okulun emniyet kameralarına yansırken mektep idarecileri ve öğretmenleri bu görüntüler aleyhinde duygulanarak o anlara ait görüntüleri okulun sosyal medya hesabından, “Koyunlarını getirmeye dışarı giden öğrencimiz bayrağın rüzgarın etkisiyle gönderde güya çekili olduğunu görüyor ve bizim tüylerimizi diken diken eden bu gösterme ortaya çıkıyor. Bayrak aşkımız hiç bitmesin gününüz kutlu olsun çocuklar” notu ile paylaştı.

Yapılan paylaşım sosyal medyada beğeni rekoru kırarken İl Ulusal Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin de yapılan paylaşıma, “Yavrumuza ve onu yetiştiren siz kıymetli öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Sizlerin tamamen bayrağımız her zaman gönderde olacak. İyi fakat varsınız” ifadeleri ile karşılık verdi.

(Recep Çirik/İHA)

Koyun otlatan çocuğun bayrak hassasiyeti takdir topladı
Koyun otlatan çocuğun bayrak hassasiyeti takdir topladı
Koyun otlatan çocuğun bayrak hassasiyeti takdir topladı
Koyun otlatan çocuğun bayrak hassasiyeti takdir topladıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir