Kovid-19’da “fazla yüksek tehlikeli” Osmaniye’de, Vali Erdinç Yılmaz’dan gençlere uyarı Açıklaması

Yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19 risk haritasına tarafından “çok yüksek tehlikeli” iller arasındaki Osmaniye’de, Vali Erdinç Yılmaz mutant virüsün gençleri de etkilediğini belirterek, “Bu sebeple gençlerimizin kurallara uyması büyük önem taşıyor.” dedi.

Vali Yılmaz, Rahime Hatun Meydanı’ndaki denetimde, esnaf ve vatandaşların Kovid-19’a aleyhinde alınan tedbirlere uymasını istedi.

Denetimin ardından gazetecilere izah etme yapan Yılmaz, Afiyet Bakanlığınca en son açıklanan Kovid-19 risk haritasında, kentteki olgu durumunun düşüşe geçtiğini söyledi.

Yılmaz, kurallara daha sıkı uyarak ramazanı fırsata döndürmek gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Toplumsal hareketliliğin olduğu yeniden kurallara uyulması ve bu mücadeleyi hep birlikte yapmamız hususunda uyarılarda bulunuyoruz. Vatandaşlarımızın büyük bir kısmının kuralara uyduğunu görmek sevindirici. Özellikle büyüklerimiz daha sağduyu davranıyorlar. Bu mücadeleyi daima birlikte başarabileceğimize inanıyoruz. Ramazanı fırsata çevirip kurallara daha sıkı riayet etmeliyiz. Bu anlamda, ev buluşmalarını, akraba ve baş sağlığı ziyaretlerini yapmamalıyız. Gençlerimizin kurallara uymasının daha kayda değer olduğu bir dönemdeyiz çünkü mutant virüsün gençlerimizi etkilediğini görüyoruz. Onlar, fazla etkilenmese de taşıyıcı olarak bir başkasına bulaştırabiliyorlar. Bu sebeple gençlerimizin kurallara uyması büyük tartı taşıyor.”

Vali Erdinç Yılmaz'dan gençlere mutant virüs uyarısı
Vali Erdinç Yılmaz'dan gençlere mutant virüs uyarısı
Vali Erdinç Yılmaz'dan gençlere mutant virüs uyarısı
Vali Erdinç Yılmaz'dan gençlere mutant virüs uyarısıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir