Korona virüs sürecinde konteyner evlere alaka arttı

Kayseri’de korona virüs sürecinde doğada izole almak isteyen vatandaşlar, konteyner evlere ilgiyi artırdı. İçerisindeki odalar ve tesisatı ile betonarme evi aratmayan konteynerler, vatandaşları bir gün de ev sahibi yaptı.

Kayseri’de korona virüs süreciyle birlikte başlayan sokağa çıkma kısıtlamaları vatandaşları bağ ve bahçelere yöneltti. Ayrıca uygunluğu ile keza de betonarme evlerden farkının olmaması nedeniyle seçim edilen konteynerler, bu süreçte vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Basit taşınırlığı ile doğada izole elde etmek isteyen vatandaşların imdadına yetişen konteynerlerin içerisinde sobada yakılabiliyor.

Konteyner ve prefabrik ev üretimi yapan işyeri sahibi Bilal Aralıklı, pandemiyle beraber konteynerlere ilginin de arttığını söyleyerek, “Biz, geçtiğimiz dönemlerde müşterilerimize iki kısımda hizmet vermekteydik. Bunlardan bir adam başına ticari grup dediğimiz inşaat grubu müşterilerimiz, diğeri de bireysel müşteri dediğimiz tahvil bahçe müşterileriydi. Pandeminin etkisiyle birlikte bağ bahçe müşterisi dediğimiz alıcı oranımız bir hayli arttı. Bunun sebepleri arasında pandemiyle birlikte kişisel müşterilerimizin kendini apartman ortamından uzaklaştırmak istemesidir. Normalde biz yüzde 50 ticari alıcı yüzde 50 kişisel tip olarak çalışmaktayız. Şuanda yüzde 80 oranında bireysel alıcı olarak çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Konteynerlerin vatandaşlara huzur sağladığını dile getiren Aralıklı, “Vatandaşlar adi şartlarda böyle bir yapıyı betonarme olarak yapacak olsa işin zamanlama süresini de göz önünde bulunduracak olursak 1 ay gibi bir süresini vermesi gerekiyor. Bunun yerine bize gelip anlaştığı süre 2-3 gün içerisinde imalatını yapıp yerine gönderebiliyoruz. Bu da müşteriye hem fiyat hem malzeme hem de birçok elektrikçisi, sucusu gibi çoğu usta grubuyla uğraşmadan tek kişiyle muhatap olarak ürünü alıp yararlanma imkanı sunuyor. Bu konteynerlerin içerisinde iç tesisat olarak elektrik tesisatı yönetmeliğine uygun şekilde çekilmiş ve su tesisatı da benzer şekilde çekilmiştir. Dıştan bağlantıları yaptığımız vakit içerde her şey çalışır durumdadır. Bu da müşteriye büyü refah sağlıyor. Dolayısıyla seçim sebebi haline geliyor. Boş tek oda konteynerler 3×7 ebatında 18 bin TL’den başlıyor ve 30 bin TL’ye değin ürün var” şeklinde konuştu. – KAYSERİ

Korona virüs sürecinde konteyner evlere ilgi arttı
Korona virüs sürecinde konteyner evlere ilgi arttı
Korona virüs sürecinde konteyner evlere ilgi arttı
Korona virüs sürecinde konteyner evlere ilgi arttı
Korona virüs sürecinde konteyner evlere ilgi arttı
Korona virüs sürecinde konteyner evlere ilgi arttıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir