Konya ve çevre illerde sokağa çıkma kısıtlamasına uyuluyor

Konya, Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar’da yeni herif koronavirüsle (Kovid-19) çaba tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle cadde ve sokaklarda sükunet hakim.

Konya’da ahali zorunlu olmadıkça dışarı çıkmadı. Kentin işlek yerlerinden Alaaddin Bulvarı, Başarı ve ile Mevlana meydanlarında ramazan ayının da etkisiyle insan ve araç hareketliliğinin çok düşük seviyede olduğu görüldü.

Polis ekipleri kentin belirlenen tatbik noktalarındaki denetimlerini sürdürüyor.

Karaman

Karaman’da bayağı günlerde insan yoğunluğu olan Aktekke Büyük Kasaba Meydanı, Atatürk Bulvarı, İsmet Paşa ve İstasyon caddelerinde kısıtlama nedeniyle sessizlik hakim.

İnsanların evlerine yakın olan market, manav gibi iş yerlerinden araç kullanmadan alışveriş yapmalarına izin veriliyor. Cadde ve caddelerdeki az sayıda birey, polis ekiplerinin uyarısıyla evlerine gönderiliyor.

Ekipler sokaktaki birey ve araçları durdurarak başvuru yapıyor. İzni olmayan kişilere yönetimsel yaptırım uygulanıyor.

Aksaray

Aksaray’da da 15 Temmuz Ulusal İrade Meydanı ilk önce almak üzere Ankara ve Kafeler caddeleri manâsız kaldı.

Polis, zabıta ekipleri ve mahalle bekçileri, şehir genelinde denetimlerini sürdürüyor.

İnsanlar yürüme mesafesindeki market ve fırınlara gitgide artarak ihtiyaçlarını karşılıyor.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar’da kentin işlek adreslerinden Şehir Halkı Meydanı ilk kez almak üzere Yeşilyol, Bankalar caddeleri, Ordu Bulvarı ve Uzun Çarşı’da hareketlilik çok düşük seviyede kaldı.

Polis ekipleri, şehrin antre ve çıkışları ile kavşaklarda oluşturulan kullanım noktalarında müsade belgesi denetimi yaparken dışarıya çıkanlar en yakın bakkal ve marketlerden ihtiyaçlarını temin ediyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir