Kızılay’dan hastalara anlamlı yardım

Kızılay Yeşilyurt Şubesi, gereklilik sahibi olan hastaları da unutmadı. Kızılay gönüllüleri, hastanede tedavi gören hastalara kıyafet yardımında bulunarak onları bu zorlama süreçte yalnız olmadıklarını hissettirdi.

Pandemi döneminde sosyal takviye projelerini arttırarak devam ettiren Yeşilyurt Kızılay Şubesi, Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yatarak tedavi gören hastalar için de harekete geçti. Hastane yönetimi ile koordineli hareket eden Kızılay ekipleri, ihtiyacı olan hastalara eşofman, pijama ve kıyafet yardımında bulundu.

Şube Başkanı Dr. Istek Korkmaz, hayatın her alanını etkileyen zorlu bir pandemi sürecinden geçtiklerini belirterek, “Şube olarak farklı alanlara yönlendirilmiş alanlarda ulaşabildiğimiz ölçüde çok fazla insana ulaşabilmek ve paylaşarak tedirgin süreçleri hafifletmek istiyoruz. Bugün de yatan hastalarımız için hastane yönetiminin de katkısı ve koordinasyonu ile giysi yardımında bulunduk. Bu süreçte takviye olan ilk önce hastane Müdürümüz Erdal Akbakay almak üzere bütün Malatya EAH çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hastane Müdürü Erdal Akbakay ise, Kızılay ekiplerine teşekkür ederek, “Pandemi sürecinde hastanelerde kalan ayrıca hastaların ayrıca de yakınlarının fiziksel ve manevi destek ihtiyaçları fazla daha bariz. Dolayısıyla böyle bir dönemde hastaları da hatırlanmış olmaları sebebiyle ilk kez Dr. Dilek Hanım edinmek üzere bütün Yeşilyurt Kızılay Şubesi gönüllülerine hastalarımız ve kurumumuz adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. – MALATYA

Kızılay'dan hastalara anlamlı yardım
Kızılay'dan hastalara anlamlı yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir