Kırşehir’de ofis çalışanlarına yönelik çevrimiçi spor etkinliği düzenlendi

Kırşehir’de, dingin ortamda çalışanlar, çevrimiçi temas ile eşzamanlı spor egzersizi yaptı.

Kırşehir Gençlik ve Spor Müdürlüğünün 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası dolayısıyla “Baştan spor, ofiste spor” sloganıyla gerçekleştirdiği etkinlikte egzersizler, kurumun Youtube kanalında canlı yayımlandı.

Uzman fizyoterapistin yaptırdığı spor etkinliğine İl Müdürü Numan Nafiz Şahin ile fazla sayıda ofis çalışanı eşlik etti.

Şahin, faaliyet sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, egzersizlere bir çok kurumdaki büro çalışanlarının katıldığını söyledi.

Hareketsiz yaşamın önüne geçebilmek, hareketli yaşama adım atabilmek ve farkındalık meydana getirmek adına spor fizyoterapisti eşliğinde canlı olarak ofiste spor etkinliği yaptıklarını belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Bilhassa pandemi döneminde halk personelimiz, gençlerimiz ve vatandaşlarımız hareketlilikten uzak kaldılar ve çeşitli sağlık durumu problemleri yaşanmaya başlandı. Bilhassa asap sıkışması, boyun fıtığı gibi hayat kalitesini düşürebilecek hareketsizlikten meydana gelen türlü türlü hastalıklar çıkmaya başladı. Bu anlamda biz buna ‘dur’ diyebilelim, bir farkındalık üretebilelim, bu tür etkinliklerle ofisimizde, evimizde sağlığımıza bir nebze olsun katkı maddesi sağlayacağımızı uygulamak istedik.”

Haftanın bir günü canlı yayın ile eş zamanlı müşterek alıştırma yapıldığını beliren Şahin, görüntülerin kurumun sosyal medya hesaplarına da yüklendiğini, ofislerde çalışanların yanı sıra ev hanımlarının da cep telefonlarından peşine düşüp takip edebileceklerini kaydetti.

Kurum personeli Murat Ersoy da spor etkinliğine katıldığını belirterek, “Hafta için uzun süre ofiste hareketsiz kalmakla vücudumuzda bazı rahatsızlıklar yaşıyoruz. Bunun önüne geçebilmek için ofiste yapacağımız ufak egzersizlerle sağlığımızı muhafaza etmiş olacağız. O yüzden her yerde spor, ofiste spor.” ifadelerini kullandı.

Ofis çalışanlarına yönelik çevrimiçi spor etkinliği düzenlendi
Ofis çalışanlarına yönelik çevrimiçi spor etkinliği düzenlendi
Ofis çalışanlarına yönelik çevrimiçi spor etkinliği düzenlendi
Ofis çalışanlarına yönelik çevrimiçi spor etkinliği düzenlendiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir