Kırıkkale’de kıraathanede Kovid-19 tedbirlerini ihlal eden 6 kişiye 44 bin 180 lira cinayet kesildi

Kırıkkale’de Kovid-19 tedbirlerini ihlal ederek kıraathanede kumar oynayan 5 birey ve iş yeri sahibine 44 bin 180 lira cinayet uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu ve İl Salgın Denetim Merkezi ekipleri, Yenidoğan Mahallesi’ndeki bir kıraathanede oyun oynandığı ihbarı üzerine harekete geçti.

İş yerine dışarı giden ekipler, 5 kişinin kumar oynadığını tespit etti.

İl Salgın Denetleme Merkezi ekipleri, Kovid-19 tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle 5 kişi ve meslek yeri sahibine 37 bin 500 lira suç oluşturan kesti.

Polis ekipleri de oyun oynayan 5 kişiye, “5326 Sayılı Kabahatler Kanunu” kapsamında ayrıca 6 bin 680 lira yönetimle ilgili para cezası verdi.

İş yeri sahibi hakkında da adli işlem başlatıldı.

Öte yandan kentte devamlı Kovid-19 denetimlerinde, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Alan Trafik Denetim Şube Müdürlüğü önündeki kontrol noktasında İstanbul’dan Adıyaman’a giden bir yolcu otobüsünü durdurdu.

Ekipler, HES kodu sorgulamasında, Ş.K ile eşi H.K’nin durumunun temaslı çıkması üstüne İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerini çağırdı.

Karantina kurallarını ihlalden 4 bin 50’şer lira para cezası yazılan çift, Gençlik ve Spor Bakanlığına tabi öğrenci yurduna götürülerek karantinaya alındı.

Polis ekipleri, firmaya da biletsiz yolcu aldığı gerekçesiyle 1081 lira canice uyguladı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir