Kent sis bulutları aşağıda kaldı

Kent sis bulutları aşağı kaldı

Şehirdeki sis havadan görüntülendi

SAMSUN – Samsun’da sabahleyin saatlerinde etkin olan sis havadan görüntülendi, ortaya kartpostallık manzaralar çıktı.

Güne güneşli bir hava ile başlayan Samsun, daha sonra denizden gelen sise teslim oldu. Deniz seviyesinin soğuk ve denizin üstündeki havanın sıcak olmasından kaynaklan sisle birlikte şehirde görünüm mesafesi düştü. Denizde oluştuktan sonra rüzgarla birlikte kıyılara gelen sis tabakası drone ile havadan görüntülendi.

Sisin ilerleyen günlerde ara ara devam etmesini beklediklerini söyleyen Samsun Meteoroloji 10. Alan Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi Bölüm Sorumlusu Altan Özcan, “Bugün için sahil kısımlarında ve 300 metre yüksekliğindeki kesimlerde sis oluştu. Bu sis kıyılarda etkilidir. Deniz sisi kısa mesafede manâlı değişim gösterebilmektedir. Mesela şu an sahilden 5 km içerde sis yok ve hava güneşli. Bu sisin oluşma sebebi ise denizden yukarıdaki hava tabakasının deniz yüzeyinden daha sıcak olmasıdır. Aşağıdaki serin deniz suyu ve üstündeki daha sıcak hava sebebiyle uçucu su buharı, sis bulutunu oluşturmaktadır. Yani bu sis deniz üstünde oluşup sonra rüzgarla karaya taşınmaktadır. şimdi Samsun ve Sinop arasında ayrıca denizde ayrıca de kıyıya yakın sahillerde etkilidir. Rüzgara tarafından sisin bu gün batıya dürüst hareket etmesini ve öğle saatlerinden sonradan Samsun’da etkisini kaybetmesini bekliyoruz. Orta Karadeniz’de deniz suyu sıcaklıkları takriben 16 dereceye yükselene kadar Hazirana değin deniz yüzeyinden daha sıcak bir hava tabakası deniz üzerine taşındığında ve kuzeyli, doğulu rüzgarlar da bu sis tabakasını karaya taşıdığı durumlarda önümüzdeki günlerde de sisin etkili olabileceğini söyleyebiliriz” dedi.

Samsun’da sıcaklıklar 20 derece civarında seyredecek

Ayrıca Meteorolojiden alınan bilgiye göre Samsun’da önümüzdeki günlerde iç kesimlerde yer yer gök curcunalı hafif sağanak yağışlar bekleniyor. Sahil kesimlerinde ise havanın bulutlu geçeceği, Pazartesi gününe kadar kıyı kesimlerde yağış olmayacağı varsayım ediliyor.

Şehir sis bulutları altında kaldı
Şehir sis bulutları altında kaldı
Şehir sis bulutları altında kaldı
Şehir sis bulutları altında kaldıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir