Kayserigaz, izinsiz kazıların yol açabileceği tehlikelere karşısında vatandaşları uyardı

Tehlikesiz ve kesintisiz doğal gaz arzının sağlanması amacıyla kazı çalışmalarına refakat ettiklerini bildiren Kayserigaz, bildirilmeden yapılan kazı çalışmalarında doğal gaz hatlarına verilebilecek en ufak bir hasarın can ve mal güvenliğini tehlikeye atabileceğini, bu nedenle kazı çalışması öncesinde mutlaka Kayserigaz’a veri verilerek, mevcut doğal gaz hatlarının konumunun öğrenilmesi gerektiğini hatırlattı.

Kayserigaz, havaların ısınmasıyla birlikte çoğalan kazı çalışmaları sebebiyle kazı yapılmadan önce mutlaka doğal gaz hatlarının konumunun öğrenilmesi ve kazı yapılması planlanan yer için Kayserigaz ile iletişime geçilerek doğal gaz hat bilgilerinin istek edilmesi gerektiğine dair vatandaşlara uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada, su, elektrik, internet altyapı çalışmaları, ağaç dikimi, çocuk parkı, havuz inşaatı, bahçe düzenlemesi veya ev inşaatının bulunduğu bölgelerde altyapı arızasını tamir etmek amacıyla yapılan kazılar öncesinde Kayserigaz’a haber verilmesi gerektiğine; habersiz yapılan kazıların doğal gaz hatlarına zarar verme riski taşıdığına uyarı çekildi. Can ve mülk kaybına yol açabilecek olası bir kazayı durdurmak ve doğal gaz arzının aralıksız devam etmesini sağlamak için, kazı yapmayı planlayan vatandaşların kazı öncesinde mutlaka Kayserigaz’a bilgi vermesi gerektiği vurgulandı.

KAZI YAPMADAN ÖNCE KAYSERİGAZ’DAN KAZI İZNİ VE HAT BİLGİSİ ALIN

Kazı yapacak olan vatandaşlar, Kayserigaz ile irtibata geçerek, doğal gaz hattı istikamet talep ve teslim tutanağıyla birlikte, kazı yapılacak alanda yer alan doğal gaz hatlarının ölçekli krokisini tedarik edebiliyor. Doğal gaz hat bilgisini alan vatandaşların, kazı çalışmasına başlamadan asgari bir gün önce 187 Doğal Gaz Acil Hattı’nı arayarak data vermesi gerekiyor. Kayserigaz ekiplerinin ilgili adreste yapılan kazı çalışmalarına refakat etmesiyle olası bir hat hasarı, yangın veya doğal gaz kesintisi gibi zararların önüne geçiliyor.

EMNİYETSİZ KAZI ÇALIŞMALARINI 187 DOĞAL GAZ ACİL HATTI’NA BİLDİRİN

Kayserigaz, vatandaşları kendi güvenlikleri için başkalarının yaptığı izinsiz kazılara karşı da itinalı olmaya çağırdı. Açıklamada, vatandaşların ikamet ettikleri sokak veya sokakta emniyetsiz bir kazı çalışması yapıldığına şahit olmaları halinde, 187 Doğal Gaz Ivedi Hattı’nı arayarak bilgi vermeleri istendi. Açıklamada hem, cadde ve caddelerde bulunan sarı kapaklı doğal gaz vanalarının üzerine vasıta park edilmemesi için de uyarıda bulunuldu. Zelzele veya yangın gibi ivedi durumlarda doğal gaz arzı, bu vanalardan kesildiği için her lahza ulaşılabilir olmaları yaşamsal önem taşıyor. – KAYSERİ

Kayserigaz, izinsiz kazıların yol açabileceği tehlikelere karşı vatandaşları uyardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir