Kars’ta sokağa izinsiz çıkanlara cinayet yağdı

Kars’ta sokağa izinsiz çıkanlara suç oluşturan yağdı

KARS – Kars’ta, Korona virüs (Kovid-19) salgınıyla çaba zarfında 26 Nisan Pazartesi saat 05.00’e dek uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla cadde ve caddelerde sükunet hakim olurken, araçlarıyla açık havada yer alan ve izin belgeleri olamayan vatandaşlara polis cezai operasyon uyguladı.

Kars’ta İl Güvenlik Müdürlüğü’ne ast ekipler, kenttin açıklanmış noktalarında sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla birlikte uygulama yaptı. Yapılan uygulamada saat 19.00’dan sonradan araçlarıyla açık havada yer alan vatandaşlar uygulama noktalarında tek tek durdurularak denetim edildi.

İzin belgeleri yer alan vatandaşlar araçlarıyla yollarına devam ederken, müsade belgesi bulunmayan vatandaşlara suç oluşturan kesildi. Polis salgınla mücadele zarfında yaptığı denetimlerde vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını yönünde de uyarıldı.

Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddesi ile Hulusi Aytekin Caddesi kavşağında yapılan uygulamada ise çok sayıda vatandaşlara müsade belgesi olmadığı için canice kesilirken, polis araçlarda yer alan vatandaşları maskelerini takmaları konusunda uyardı.

Kars İl Güvenlik Müdürlüğü’ne emrindeki ekiplerin denetimlerinin gece geç saatlere değin devam edeceği öğrenildi.

Kars'ta sokağa izinsiz çıkanlara ceza yağdı
Kars'ta sokağa izinsiz çıkanlara ceza yağdı
Kars'ta sokağa izinsiz çıkanlara ceza yağdı
Kars'ta sokağa izinsiz çıkanlara ceza yağdıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir