Kars’ta gelişi güzel hafriyat dökenlere canice kesilecek

Kars’ta gelişi hoş dökülen hafriyatlar, belediye ekiplerini harekete geçirdi. Belediye ekipleri kentin dört bir yanında uyarıcı levhalar dikerek hafriyat dökülmesinin önüne geçecek. Uyarılara uymayanlara ise cezai operasyon uygulanacak.

Kars Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü ekipleri kent genelinde hafriyat ve benzeri atıklarının rastgele atılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Kars Belediyesi’nce belirlenen yerler haricen hafriyat ve molozları dökenler hakkında yasal işlem yapılacak.

Şehrin kenar mahallelerinde çevre kirliliğini ve insan sağlığını tehdit eden moloz ve hafriyat atıkları dökülmemesi konusunda vatandaşı uyarıldı. Kars Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Belediyemiz göre belirlenen alanların haricen şehrin herhangi bir yerine hafriyat ve yarı moloz atıkları ile çöp dökmek muhakkak yasaktır. Vatandaşların ve şehrin düzeni, çevre sağlığı ve temizliğini ilgilendiren bu konuya zorunlu hassasiyeti göstermelerini rica ederiz. Bu uyarıyı dikkate almayanlar hakkında hukuki işlem yapılacaktır” denildi.

Öte yana hafriyat ve güya moloz atıklarının daha önce döküldüğü alanlara Zabıta Müdürlüğü’nce dikkat levhaları takıldı. “Bundan Böyle bu alanlara hafriyat ve moloz dökülmesinin yasaktık. Dökenler hakkında yasal başlatılacaktır” yazılı uyarı levhaları dikilerek vatandaşlar uyarıldı.

Belediye yetkilileri vatandaşlardan çevre temizliği konusunda yasağı ihlal edenleri gördüklerinde 153 zabıta hattını aramalarını istedi. – KARS

Kars'ta gelişi güzel hafriyat dökenlere ceza kesilecek
Kars'ta gelişi güzel hafriyat dökenlere ceza kesilecek
Kars'ta gelişi güzel hafriyat dökenlere ceza kesilecek
Kars'ta gelişi güzel hafriyat dökenlere ceza kesilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir