Kars’ta binalara uyarıcı yazılar asılıyor

Kars’ta son günlerde çoğalan olgu sayıları yetkilileri harekete geçirdi. Kentte görevli filyasyon ekipleri, bina girişlerine uyarıcı yazılar asıyor.

Kars’ta korona virüs (Covid-19) salgınının yayılmasını durdurmak ve vatandaşları korumak için bina girişlerine “Bu konutta Covid-19 fazla veya kesin olmayan olgu olduğundan gereken hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir” uyarısı bulunan yazı asılıyor.

Kars Valisi Türker Yetim başkanlığında alınan İl Pandemi Kurulunun kararında, tüm il genelinde pozitif ve temaslıların ikamet ettikleri konutların giriş kapılarına; İl/İlçe Mahalli teftiş Ekipleri ve Kolluk güçleri tarafından gerçekleştirilecek birincil ziyaretlerinde, “Bu Konutta Covid-19 Fazla Vaka Olduğundan Gereken Hassasiyetin Gösterilmesi” ibaresi taşıyan levha asılmasına karar verilmişti.

Alınan kararda ayrıca “Asılan levhaya verilecek her türlü zarar, okunması engelleyecek şekilde sır olarak saklamak veya levhanın kaldırılması durumlarında söz konusu fiili işleyene 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve Kabahatler Kanunu çerçevesinde işlem tesis edilmesi amacı ile konunun İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinde görüşülmesinin yerinde olacağına karar verildi” denilmişti.

Bunun üstüne harekete geçen yetkililer yapı girişlerine uyarıcı levhalar asarak vatandaşları bilgilendiriyor. – KARS

Kars'ta binalara uyarıcı yazılar asılıyor
Kars'ta binalara uyarıcı yazılar asılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir