Kars’ta başarılı 39 öğrenci bisikletle ödüllendirildi

Kars Sarıkamış ilçesindeki başarılı 39 ortaokul öğrencisine bisiklet hediye edildi.

Sarıkamış Kaymakamı Recep Koşal’ın girişimleriyle Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) kadar alınan bisikletler, Sarıkamış Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle öğrencilere teslim edildi.

Kaymakam Koşal, yaptığı konuşmada, Sarıkamış Kaymakamlığı ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı olarak ilçe merkezi ve köylerinde yer alan 39 başarılı öğrenciye bisiklet hediye ettiklerini söyledi.

Salgın döneminde öğrencilerin zor bir eğitim sürecinden geçtiğini ifade eden Koşal, “Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle çocuklarımızın daha dinç ve daha güvenilir ortamlarda spor yapabilmesini sağlamak nedeniyle biz de çocuklarımızı ödüllendirdik. Son bir yıldır pandemi dolayısıyla kuvvet bir eğitim süreci geçiren çocuklarımızın evde de olsa ekran başında derslerine devam etmesi ve başarılı olmasını bizde bu şekilde ödüllendirdik. İnşallah kazasız belasız şekilde uygulamak nasip olur.” diye konuştu.

Öğrencilerden Semih Öztürk de bisikletle çok mutlu olduğunu açıklama ederek, “Spor dalında başarılı olduğum için kaymakamlık bisiklet armağan etti, kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların arkasında kasklarını giyen öğrenciler, bisikletle ilk turlarını merasim alanında attı.

Etkinliğe, İlçe Emniyet Müdürü Erden Sakarya, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Aytaç Çetinkaya, Sarıkamış Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Harun Yılmaz, öğrenciler ile veliler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir