Karantinayı ihlal eden çift, komşuları göre demir parmaklıklarla eve hapsedildi

Yeni tip koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkelerden biri olan Hindistan’da günlük olgu sayısı rekor seviyedeki tırmanışını sürdürüyor. Hindistan Afiyet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya kadar son 24 saatte 349 bin 691 olgu tespit edilirken toplam olgu sayısı 16 milyon 960 bin 172’ye yükseldi.

CAN KAYBI EN YÜKSEK NOKTADA

Çoğu hastanenin tıbbi oksijen sıkıntısı sebebiyle acil takviye çağrısında bulunduğunda Delhi’de Eyalet Başbakanı Arvind Kejriwal, öteki eyaletlerin başbakanlarından oksijen yardımı istedi. Son 24 saatte 2 bin 767 kişinin Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiği ülkede, günlük can kaybı sayısı da salgının başından bu yanlamasına görülen en yüksek noktaya ulaştı.

EVE HAPSEDİLDİLER

Durum bu kadar tehlikeliyken ülkenin Nellore şehrinde ilginç bir durum meydana geldi. Korona testleri artı çıkan, ama karantina kuralların uymayan evli çift, sabahtan uyandıklarında eve kilitlendiklerini fark edince şok oldu. Komşuları göre eve hapsedildiklerini öğrenen çift, çıkabilmek için polisten yardım istedi.

“KAPANA KISILDIK”

Polise verdikleri ifadede evlerinde kapana kısıldıklarını söyleyen çift, ihtiyaçlarını akrabalarının karşıladığını söyledi. Çiftin iki çocuğuna ise yine bir yakınlarının baktığı öğrenildi.

KOMŞULARA DAVA AÇILDI

Komşular ise verdikleri ifadede, karantinada olması gereken adamın dışarıdan geldiğini ayrım ettikleri için böyle bir yönteme başvurduklarını söyledi. Komşulara ‘yasa dışı hapis cezası’ sebebiyle dava açıldı. Görüntülerde, çiftin komşuları göre dikilmiş asma kilitli büyük bir demir kapının gerisinde durduğu görülüyor.

Karantinayı ihlal eden çift, komşuları tarafından demir parmaklıklarla eve hapsedildiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir