Karafil’den darbe ve darbe girişimlerine ayıplama

YARGI-İŞ Konfederasyonu Manisa İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil, 27 Nisan e-bildirgenin 14. yılında darbe, muhtıra ve diğer kılıflara bürünmüş bütün antidemokratik müdahaleleri karşı olduklarını belirterek, “Adı her ne olursa olsun antidemokratik müdahale gerçek dışı kuranlara 15 Temmuz gecesi milletimizin gösterdiği dik duruşu bir kere daha andırmak isteriz.” dedi.

YARGI-İŞ Manisa İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil, 27 Nisan e-bildirgesinin yayınlanmasının 14. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada adı ne olursa olsun bütün darbe ve darbe girişimlerine karı olduklarını ve nefretle kınadıklarını belirtti. Karafil, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, 27 Nisan e-muhtırasının 14. Yıldönümünde, darbe, muhtıra ve diğer kılıflara bürünmüş tüm antidemokratik müdahaleleri reddediyoruz. Bu nesil yollara tevessül edenleri millete ve onun seçtiklerine tehditler taşıyan bildiriler yayınlayanları kınıyoruz. 27 Nisan bildirisi Türkiye tarihine, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahale nedeniyle TSK kadar gece yarısı internet üzerinden yayınlandığı için e-muhtıra olarak geçmiştir. ADALET-İŞ Konfederasyonu, kurulduğu günden bu yanlamasına, darbelere, olağanüstü dönemlere, demokrasiye karşın bütün müdahalelere karşı demokrasiden, ulusal iradeden, haktan, halktan ve özgürlükten yana hitabe almıştır. YARGI-İŞ olarak, 12 Eylül askeri darbesine, 28 Şubat ‘Postmodern’ darbesine, 27 Nisan ‘e-bildirgesine, 27 Mayıs 1960 darbesine, 15 Temmuz alçak darbe girişimine aleyhinde, daima demokrasiden ve özgürlüklerden yana olduk. 27 Nisan e-bildirgesinin yayınlanmasının anında ardındaki yaptığımız açılama ile ‘Yapay gerilimler çıkartmak, Türkiye’yi üçüncü dünya karanlığına çekmeye amaçlamak, istikrarsızlığa ve izolasyonlara hükümlü etmek ülkemiz için stratejik bir kayıp oluşturacaktır. Türkiye’nin kulvar değişikliğine zorlanması endişe vericidir’ dedik. HAK-İŞ olarak, 15 Temmuz alçak darbe girişimine karşı da demokrasiden yandan tavır aldık, bu uğurda şehit ve gaziler verdik. Milletimiz, 15 Temmuz’da büyük bir demokrasi mücadelesi vererek, darbe geleneğine aleyhinde bir ilki başarmış, hainlere aleyhinde tek beden olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz’da Türkiye’yi karanlığa sürüklemek isteyen hainlere karşısında milletimiz, demokrasiye olan inancını açık ve net bir şekilde ortaya koymuştur.” dedi.

Türkiye’nin demokrasi gelenekleri resmileşmiş bir hukuk devleti olduğunu unutan kimi çevrelerin, emekli amiraller bildirisinde olduğu gibi hala eski Türkiye alışkanlıklarıyla, darbe ve vesayet özlemiyle hareket ettiğini gördüklerini kaydeden Karafil, ADALET-İŞ olarak, 15 Temmuz’u unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını söyledi. “Türkiye’nin geleceğine kasteden, Türkiye’yi karanlığa çekmek isteyen darbe, devir ya da adı her ne olursa olsun antidemokratik müdahale hayali kuran bu çevrelere 15 Temmuz gecesi milletimizin gösterdiği dikey duruşu bitmiş andırmak isteriz.” diyen Karafil açıklamasını şöyle tamamladı: “YARGI-İŞ olarak, Türkiye’de demokrasinin askıya alındığı tüm süreçlerin çalışanların ve emekçilerin zarar görmesine niçin olduğunu biliyoruz. bu nedenle tüm antidemokratik müdahaleleri reddediyor, darbecilerden hukuk çerçevesinde hesap sorulmasını, darbe ve darbe girişimlerinin mimarlarının yargı önünde hesap vermesini istiyoruz.” – MANİSA

Karafil'den darbe ve darbe girişimlerine kınama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir