Karabük’te ormanlık alanda kaybolan yaşlı adamı arama çalışmaları sürüyor

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde ormanda kaybolan 80 yaşındaki Nail Özcan’ı arama çalışmaları devam ediyor.

İl Jandarma Komutanlığı, İl Afet ve Acele Şart Müdürlüğü (AFAD) ve Milli Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri, iki gün önce kaybolan Özcan’ın bulunması için Beştepeler’deki ağaçlık bölge ile Gayza ve Dana köyleri yakınlarında arama çalışmalarını sürdürdü.

Arama faaliyetine iz peşine düşüp takip köpeklerinin yanı sıra drone ile de takviye verildi.

AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay, gazetecilere, iki gün önce ağaçlık alana giden ve yeniden kendisinden haber alınamayan Özcan’ın bulunması için dün başlatılan aramaların bugün de devam ettiğini söyledi.

Nail Özcan’ın rahatsız olduğunu ve 4 saate bir yemek yemek yemesi gerektiğini öğrendikleri için aramaları özenle sürdürdüklerini aktaran Erbay, “Bugün aramalara AFAD gönüllülerini de dahil ettik. Jandarma ve ekiplerimiz ile gönüllüler bugün bölgeyi aradı ancak Nail Özcan’ın izine rastlanmadı. Azdavaylı olduğunu öğrendik ve o tarafa gitme ihtimaline aleyhinde bir ekibi de Ahmetusta ve Ovacuma bölgesine gönderdik. O tarafta arama yapacaklar. Aramalar, vatandaşımızı buluncaya değin devam edecek.” diye konuştu.

Önceki gün sabahtan saatlerinde ilçe merkezindeki evinden aracıyla ayrılan ve Beştepeler’deki ağaçlık alana dışarı giden Özcan’dan haber alamayan yakınları, durumu jandarmaya bildirmiş, ihbar üstüne harekete geçen İl Jandarma Komutanlığı, AFAD, UMKE ekipleri, köylülerin de yardımıyla bölgede arama çalışması başlatmıştı.

Ormanlık alanda kaybolan yaşlı adamı arama çalışmaları sürüyor
Ormanlık alanda kaybolan yaşlı adamı arama çalışmaları sürüyor
Ormanlık alanda kaybolan yaşlı adamı arama çalışmaları sürüyor
Ormanlık alanda kaybolan yaşlı adamı arama çalışmaları sürüyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir