Kara yollarında koşul

Kara yollarının yapım, bakım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Mudanya Kavşağı’nda bakım ve onarım çalışması nedeniyle İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım İzmir istikametinden iki yönü olan sağlanıyor.

Ankara Çevre Otoyolu’nun Pozantı- Konya kavşakları 5-6. kilometrelerinde köprü onarım çalışmaları nedeniyle fark kolu trafiğe kapatıldı. Otoyolun Ankara ve Konya istikametinde ulaşım Polis Akademisi Kavşağı’ndan gerçekleştiriliyor.

Gaziantep- Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik-Şanlıurfa kavşakları 6-10. kilometrelerinde bakım ve onarım çalışmaları dolayısıyla her iki yönde ulaşım kontrollü devam ediyor.

Gölbaşı- Adıyaman yolunun 41-43. kilometrelerinde eski Göksu Köprüsü’nün felaket çalışması sebebiyle ulaşım yeni Göksu Köprüsü üzerinden kontrollü sürdürülüyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nde temizlik, bakım ve yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu sebeple tünelin Kastamonu-Ilgaz istikametindeki sağ tüpü girişinde ulaşım tek şeritten kontrollü yapılıyor.

Kızılcahamam-Kahramankazan-Ankara yolunun 49-50. kilometrelerinde Saray Köprülü Kavşağı yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım servis yollarından sağlanıyor.

Korkuteli- Antalya yolunun 33-34. kilometrelerindeki üretim çalışmaları nedeniyle Korkuteli istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım öteki istikametten iki yönlü devam ediyor.

Mesudiye- Sivas yolunun 50-53. kilometrelerindeki heyelan nedeniyle ulaşıma Mesudiye istikametinde tek şeritten izin veriliyor.

Çanakkale- Lapseki yolunun 17-21. kilometrelerinde otoyol üretim çalışmaları dolayısıyla ulaşım her iki yönde sağ şeritten tek yönü olan sürdürülüyor.

Subaşı-Çatalca- Büyükçekmece yolunun 22. kilometresinde K2 kavşak üretim çalışmaları sebebiyle sürücülerin trafik dikkat çekici ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir