Kara yollarında durum

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik sinyâl ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine tarafından, TEM Otoyolu’nun Doğu Hereke, Batı Hereke, Batı İzmit ve Doğu İzmit kavşakları antre ve çıkışları Kocaeli Valiliğince 17 Mayıs saat 05.00’e kadar trafiğe kapatıldı.

Ankara Çevre Otoyolu’nun Pozantı-Konya kavşakları 5-6. kilometreleri ayrım kolundaki köprü yenileme çalışmaları sebebiyle ayrım kolu trafiğe kapatılarak Ankara ve Konya istikametinde ulaşım Polis Akademisi Kavşağı’ndan sağlanıyor.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun Çağlayan-Gemlik Hür Bölge kavşaklarında bakım onarım çalışması yapıldığından İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İzmir istikametinden iki yönü olan devam ediyor.

Harmancık-Tavşanlı-Kütahya yolunun 64-66. kilometrelerinde altgeçit ve kavşak düzenlenme çalışması nedeniyle yolun sağ tarafı trafiğe kapatılarak ulaşım servis yoluna (Dumlupınar Üniversitesi önü) yönlendiriliyor.

Denizli-Serinhisar yolunun 17-20. kilometrelerinde yol yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

Kahramanmaraş-Göksun yolu üstünde bulunan tünellerde bakım yenileme çalışmaları sebebiyle bugün ve yarın 08.00-18.00 saatlerinde ulaşıma 46-86 K.K.No’lu il yolundan izin verilecek.

Merzifon-Havza yolunun 38-42. kilometrelerinde (Meray Köprülü Kavşağı) kavşak ve bağlı yol üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü devam ediyor.

Korkuteli-Antalya yolunun 33-34. kilometrelerinde yol üretim çalışmaları dolayısıyla Korkuteli istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Akçakoca-Düzce yolunun 6. kilometresinde meydana gelen heyelan sebebiyle ulaşım servis yolundan iki yönlü sağlanıyor.

Suşehri-Geminbeli-Zara yolunun 6-8. kilometrelerinde iksa duvarındaki yıkılma tehlikesi sebebiyle ulaşıma ayrılmış yolun bir bölümünden iki yönlü izin veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir