Kara yollarında durum

Kara yollarının üretim, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik muhabere ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine tarafından, Çeşme- İzmir Otoyolu Narlıdere katılım kolu (Sahilevleri köprüsü) 0-2 kilometrelerinde derz, yenileme çalışmaları nedeniyle sol şerit trafiğe kapatılacak. Bu kapsamda sürücülerin trafik sinyâl ve işaretçilerine dikkat etmesi gerekiyor.

İyidere- Rize yolu 5-6. kilometrelerindeki “Sarayköy1” ile “Sarayköy2” tünellerinin her iki yönünde bulunan tüplerinde elektrik sistemi bakım onarım çalışması yapılıyor. Bu sebeple 08.00-17.00 saatlerinde muhtelif zamanlarda tüneller trafiğe kapatılacak, ulaşım servis yolundan sağlanacak.

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu zarfında bugün düzenlenecek Marmaris- Turgutreis etabında, Gökova-Marmaris arası sağ yol, Yatağan-Muğla-Gökova arası sol yol, Yatağan-Milas- Bodrum arası sol yol ve son bacak olarak yarın yapılacak Bodrum- Kuşadası etabında sağ yol gidip gelen olarak trafiğe kapatılacak. Sürücülerin trafik göze çarpan ve işaretçilerine uyarı etmeleri gerekiyor.

Anadolu Otoyolu’nun Yeniçağa-Dörtdivan kavşakları 2-3. kilometrelerinde heyelan ıslahı ve üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü olarak gerçekleştirilecek.

İzmit- Sakarya yolunun 19-20. kilometrelerinde drenaj çalışmaları nedeniyle araç daha alçak geçidi ve bağlantı yolları trafiğe kapatılarak, ulaşım İzmit ve Sakarya yönlerindeki kavşaklardan sürdürülüyor.

Akseki-Manavgat- Alanya ayrımı yolunun 53-55. kilometresindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 13.00-16.00 saatlerinde yol belirtilen aralıklarla ulaşıma kapatılacak.

Balıkesir- Kütahya yolunun 13-30. kilometrelerinde yol üretim çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü olarak müsade verilecek.

Gaziantep- Kilis yolunun 8-12. kilometrelerinde yol yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak.

Trabzon Gümüşhane yolunun 26. kilometresinde yol şevi temizliği ve çelik ağ kullanım çalışması yapılacak. bu nedenle saat 07.00’den itibaren çalışmanın devamı müddetince ulaşım, tek şeritten kontrollü olarak sürdürülecek.

Kemer- Kumluca yolunun 16. kilometresinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 13.00-13.30 saatlerinde yol ulaşıma kapatılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir